V kulturním domě v Klatovech měl být jako tradičně ples handicapovaných, který musel být zrušen. K tomuto kroku se připojila i společnost Masowest, jež ho rovněž tentokrát pořádat nebude. Ostatní ještě vyčkávají, jaká budou opatření. Maturitní plesy, které měly začít v listopadu, byly přesunuty na pozdější termíny.

V Sušici měli situaci s kulturou zkomplikovanou i kvůli opravám silnice přímo u Sokolovny, nyní zatím pořadatelé vyčkávají. „Termíny, které máme na listopad a prosinec, zatím zůstávají, ale máme připravené náhradní. Osobně si ale myslím, že do dubna nebude nic. Žádná kultura – ani v zimě, ani na jaře. Když jsme mohli pořádat, tak jsme měli rozkopanou silnici, teď když je téměř hotová, tak máme zase zákaz,“ řekl provozovatel Sokolovny v Sušici Jan Patlejch s tím, že například firemní vánoční večírky mají všechny zrušené.

V Horažďovicích maturitní plesy, které byly plánované na listopad a prosinec, přesunuli na únor a březen. „Žádné plesy se zatím nerušily. Vyčkáváme, co bude platit,“ uvedl provozovatel kulturního domu v Horažďovicích Jan Adamec.

Ilustrační foto. Peněženka.
Muž zapomněl peněženku v čekárně u lékaře, přišel o 45 tisíc z účtu