Fronty lidí stávaly na zmrzlinu legendárního autíčka na náměstí, letos se ho však lidé nedočkají. "Chtěli bychom touto cestou ukončit spekulace o tom jestli letos vyjede autíčko se zmrzlinou. Jelikož se nám to tak hezky zakulatilo - vloni třicátá sezona a letos by to bylo 30 let od začátku našeho podnikání a vymazlování se se zmrzlinou, rozhodli jsme se kruh uzavřít. Chtěli bychom si konečně po těch dlouhých letech užívat hezkých jarních a letních dnů. Je nám to sice líto, ale začíná nám tím nová etapa života," uvedli na facebooku Jitka a Pavel Štáhlichovi.

Kolombina tím ale nekončí. Pokračuje již pátým rokem v rukou jejich dcery v Plzni v Rooseveltově ulici čp. 6., která rozšiřuje sortiment a je velice kreativní.

Osvěžit se ale můžete přímo na náměstí v cukrárně Mléčná, kde podávají točenou zmrzlinu, v Pražské ulici pak v kavárně Yemenites či o kousek dál nabízí Pizzerie Primavera kopečkovou zmrzlinu.

Na točenou lze zajít také k obchodu Kaufland, Albert či Tesco. V obchodním centru Škodovka si ale také pochutnáte na ovocné zmrzlině, kde si své příchutě můžete sami vybrat a zkombinovat.

Kdo by si chtěl vyjet mimo Klatovy, tak může zavítat například do Zmrzlinkovny v Janovicích nad Úhlavou.