VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Největší radost má starosta ze spolkového domu

Červené Poříčí - Seriál u nás na návštěvě pokračuje v Červeném Poříčí.

9.6.2009
SDÍLEJ:

Zámek v Červeném PoříčíFoto: DENÍK/David Kojan

Redaktor Deníku si povídal o práci radnice se starostou obce Karlem Karáskem.

Pane starosto, co se vám v posledních letech podařilo?
Tím, že jsme v roce 2006 koupili v dražbě budovu bývalého hostince v centru obce, naplnila se přání mnoha občanů v tom smyslu, že obec bez hospody není řádnou obcí. Bez hospody totiž neexistuje žádný kulturní život. Lidé neměli kde posedět, spolky se neměly kde scházet. Proto se koupil již zmíněný objekt a ihned jsme začali zpracovávat potřebnou projektovou dokumentaci na jeho proměnu ve spolkový dům.

V roce 2006 jsme odstartovali také nutné rekonstrukce prvního nadzemního patra, tedy současné restaurace. Během zmíněného roku 2006 jsme do budovy investovali tři miliony korun, z toho dva miliony jsme si museli půjčit, V budově se instalovalo tepelné čerpadlo, se kterým máme dobré zkušenosti, z domu s pečovatelskou službou a nově byla vybavena i kuchyně která nyní splňuje všechny potřebné normy. Nakonec se vše podařilo dokončit a restaurace byla otevřena v únoru roku 2007.

V druhé etapě jsme se věnovali výstavbě terasy a bezbariérového přístupu k objektu. Zde jsme čerpali dotaci ve výši 250 tisíc korun, zbytek doplatila obec ze svého rozpočtu.

V třetí etapě jsme se věnovali rekonstrukci bytu v druhém nadzemním podlaží. Loni se tam nastěhovala mladá rodina.

V současné době realizujeme čtvrtou etapu, a to dokončení spolkových místností, na kterou se nám podařilo získat dotaci ze Státního zemědělského a intervenčního fondu ve výši 2,5 milionu korun. Pracuje se na hromosvodech, elektrikáři začali pracovat na zmíněných místnostech. Celé patro nabídne kromě již obsazeného bytu i další spolkové místnosti.

V jedné budou provozovány masérské služby, v dalších dvou fitness centrum. Největší místnost bude sloužit jako společenský sál pro konání besed, schůzí spolků a sportovní účely. Tato největší místnost bude vybavena novým nábytkem, projektorem i mobilním stolem na stolní tenis. Nové bude i sociální zařízení.

V současné době je již dokončena i rekonstrukce střechy a krovů. Tyto náklady se nehradí z dotace, ale z rozpočtu obce.

Kdy bude objekt dokončen?
Pevně doufáme, že v letošním roce. Chceme dodělat fasádu, upravit okolí objektu. I na to žádáme dotaci u ministerstva zemědělství.

Byla to největší investice vaší obce v posledních letech?
Nebyla. Spolkový dům nás zatím stál zhruba sedm milionů korun. Větší investici si vyžádala v roce 2004 přestavba obecní budovy na obecní úřad a dům s pečovatelskou službou. Zde máme i obecní knihovnu.

Které služby poskytujete seniorům ve vaší obci?
Vedle domu s pečovatelskou službou, který využívá v sedmi bytech sedm klientů, poskytujeme i terénní sociální služby. K tomuto účelu zde zaměstnáváme pečovatelku, která zajišťuje i terénní pečovatelskou službu. Pomáháme tedy starým a potřebným lidem s nákupy, s dopravou k lékaři, úklidem a podobně.

Které investice dále zatěžují obecní rozpočet?
Velké problémy nám dělal poruchový vodovodní řad. Docházelo k poruchám, které se musely náročně odstraňovat. Vždy ale muselo dojít k porušení povrchu vozovek, a obec tak musela investovat do těchto oprav, což zatěžuje rozpočet. Vyměnily se také šoupata a velké množství vodoměrů.
Naše obec hospodaří s dvoumilionovým rozpočtem. Z toho si nemůžeme příliš vyskakovat a snažíme se šetřit.

Jaké jsou vaše plány?
Chceme pokračovat v práci na spolkovém domě a vybudovat za kulturním domem víceúčelové hřiště. Máme tam na něj vhodné místo mimo komunikaci.

Pokračujeme také v úpravách okolí rybníka, které se snažíme upravovat a udržovat. Do budoucna bychom tam chtěli vybudovat park, který by navázal na turistické využití zámeckého areálu.

Plánů na zvelebení a údržbu naší obce máme dostatek. Vše je ale odvislé od finančních prostředků. Bez dotací a grantů se totiž neobejdeme.

Autor: Ludvík Pouza

9.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 35 000 Kč

Specialisté v oblasti zahraničních vztahů a služeb MANAŽER PRO PŘESHRANIČNÍ SPOLUPRÁCI. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: , - NJ na velmi dobré úrovni (jednání probíhají i v němčině),, - VŠ vzdělání a min. 3-letá praxe v oboru činnosti nebo příbuzném oboru, který odpovídá programu ČR-Bavorsko; nebo SŠ vzdělání a min 5-letá praxe v obor, - znalost práce na PC, - organizační, komunikační a prezentační schopnosti a zkušenosti, - časová flexibilita, samostatnost, vícedenní cesty i do zahraničí, - řidičský průkaz sk. B, vlastní automobil, - znalost regionu, VÝHODOU: AJ, zkušenosti s projekty z fondů EU, znalosti z oblasti státní správy a neziskového sektoru, PRACOVNÍ NÁPLŇ:, - řízení, zajištění a koordinace jednotlivých aktivit projektu "Region budoucnosti Bavorský les - Šumava 2020+" ve spolupráci s asistentkou/asistentem projektu, - zajištění činnosti Kontaktního místa pro přeshraniční spolupráci (poradenství o možnostech přeshraniční spolupráce, aktivní vyhledávání kontaktů, partnerství, přenos zkušeností, organizace informačních akcí a další), - vypracování Strategie rozvoje Bavorský les-Šumava 2020+ (spolupráce na procesu vytváření strategie, schůzky s experty, on-line konzultace, prezentace výsledků, organizace Strategického sympózia, kde bude strategie představena a další), - vytvoření Platformy pro meziregionální transfer know-how (výměna zkušeností s evropskými příhraničními regiony formou vzájemnch návštěv a konzultací), - organizace aktivit v oblasti přeshraniční splupráce škol a mládeže, - aktivní spolupráce s partnery, především s bavorskou částí Euregia a členy Řídícího grémia projektu, - komunikace a aktivní spolupráce s obcemi, městy, mikroregiony, místními akčními skupinami a dalšími aktéry v regionu se zaměřením na témata a cíle projektu, - účast na jednáních přeshraničního a mezinárodního významu v ČR i zahraničí, - práce s veřejností, POŽADOVANÉ DOKLADY:, - strukturovaný profesní životopis, - motivační dopis, - doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání (kopie), POŽADOVANÉ DOKLADY ZASÍLEJTE DO 17.8.2018 na e-mail: vendula.francova@euregio.cz, , Projekt "Region budoucnosti Bavorský les - Šumava 2020+" je k nahlédnutí v kanceláři Euroregionu Šumava, Běšiny 150, 339 01 Klatovy. Pracoviště: Euroregion šumava - jihozápadní čechy - pracoviště, 339 01 Klatovy 1. Informace: Vendula Francová, +420 376 399 472.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 28 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů TRAKTORISTI, KRMIVÁŘI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: řidičský průkaz sk.T, motivační odměna., Zaměstnanecké výhody: pen.fondy, podnikové stravování. , Kontaktní osoba: p.Krýsl tel.728223684, Místo výkonu práce : Malonice. Pracoviště: Zemědělské obchodní družstvo se sídlem v kolinci, 341 42 Kolinec. Informace: Krýsl, +420 728 223 684.

Potravinářství - Potravinářství Potravinářský dělník 20 000 Kč

Obsluha strojů na zpracování ovoce, zeleniny a ořechů (včetně sušení, konzervování a mražení) VÝROBNÍ DĚLNÍK, DĚLNICE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Místo výkonu práce: Nádražní 623, 342 01 Sušice, Zaměstnanec zajišťuje: výroba potravin, manipulace s materiálem, obsluha strojního zařízení., Požadujeme: Vyučení v jakémkoliv oboru, manuální zručnost. , Po zapracování - Nadstandardní platové ohodnocení závislé na výkonu, mimořádnou odměnu na letní dovolenou a Vánoce, příplatek na stravování a dojíždění, příplatek za noční směnu 15%, důchodové připojištění, věrnostní odměna, měsíční poukázka FlexiPass, 2 dny zdravotního volna navíc, pracovní místo v Sušici., Kontaktní osoba: Marie Vaňková tel.376502811, , e-mail: info@spak.cz, Způsob prvního kontaktu: telefonicky od 8:00 hod.- 14.00, e-mailem. Pracoviště: Spak foods s.r.o. - sušice, Nádražní, č.p. 623, 342 01 Sušice 1. Informace: Marie Vaňková, +420 376 502 811.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ/KA sk. C. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Klatovy a okolí, První kontakt telefonicky nebo emailem: Fládr Jiří Ing. 777 160 763, fladr@jsfstavebni.cz. Pracoviště: Jsf stavební s.r.o. - provozovna koldinova 672, klatovy, Koldinova, č.p. 672, 339 01 Klatovy 1. Informace: Jiří Fládr, +420 777 160 763.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hlasujte o nejlepší hospůdku roku 2018

Střet auta s jelenem u Hartmanic na Šumavě.

Srazil jelena, auto je na odpis

Extrémní obscénnosti v Trutnově a postsovětský násilník v Brně: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 19. července 2018.

Na Špičáku se pojede Downhill Cup

Železná Ruda, Špičák – V šumavském areálu Ski&Bike Špičák se o víkendu koná čtvrtý závod letošní pětidílné série sjezdu horských kol – iXS Europen Downhill Cup (EDC), ve kterém se na těžké trati Struggle dlouhé 1750 metrů, představí v sedmi kategoriích okolo tří stovek cyklistických sjezdařů.

Senior se zřítil v Malém Boru ze střechy, letěl pro něj vrtulník

Malý Bor – Neštěstí se ve čtvrtek dopoledne stalo v Malém Boru na Horažďovicku, kde se vážně zranil 70letý muž, který opravoval střechu v areálu tamní zemědělské společnosti.

Řidiči ve Velharticích ujel autobus i s lidmi

Velhartice – Malér má na krku řidič, kterému ujel ve středu odpoledne ve Velharticích na Klatovsku autobus i s cestujícími a naboural do plotu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT