VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Největší radost má starosta ze spolkového domu

Červené Poříčí - Seriál u nás na návštěvě pokračuje v Červeném Poříčí.

9.6.2009
SDÍLEJ:

Zámek v Červeném PoříčíFoto: DENÍK/David Kojan

Redaktor Deníku si povídal o práci radnice se starostou obce Karlem Karáskem.

Pane starosto, co se vám v posledních letech podařilo?
Tím, že jsme v roce 2006 koupili v dražbě budovu bývalého hostince v centru obce, naplnila se přání mnoha občanů v tom smyslu, že obec bez hospody není řádnou obcí. Bez hospody totiž neexistuje žádný kulturní život. Lidé neměli kde posedět, spolky se neměly kde scházet. Proto se koupil již zmíněný objekt a ihned jsme začali zpracovávat potřebnou projektovou dokumentaci na jeho proměnu ve spolkový dům.

V roce 2006 jsme odstartovali také nutné rekonstrukce prvního nadzemního patra, tedy současné restaurace. Během zmíněného roku 2006 jsme do budovy investovali tři miliony korun, z toho dva miliony jsme si museli půjčit, V budově se instalovalo tepelné čerpadlo, se kterým máme dobré zkušenosti, z domu s pečovatelskou službou a nově byla vybavena i kuchyně která nyní splňuje všechny potřebné normy. Nakonec se vše podařilo dokončit a restaurace byla otevřena v únoru roku 2007.

V druhé etapě jsme se věnovali výstavbě terasy a bezbariérového přístupu k objektu. Zde jsme čerpali dotaci ve výši 250 tisíc korun, zbytek doplatila obec ze svého rozpočtu.

V třetí etapě jsme se věnovali rekonstrukci bytu v druhém nadzemním podlaží. Loni se tam nastěhovala mladá rodina.

V současné době realizujeme čtvrtou etapu, a to dokončení spolkových místností, na kterou se nám podařilo získat dotaci ze Státního zemědělského a intervenčního fondu ve výši 2,5 milionu korun. Pracuje se na hromosvodech, elektrikáři začali pracovat na zmíněných místnostech. Celé patro nabídne kromě již obsazeného bytu i další spolkové místnosti.

V jedné budou provozovány masérské služby, v dalších dvou fitness centrum. Největší místnost bude sloužit jako společenský sál pro konání besed, schůzí spolků a sportovní účely. Tato největší místnost bude vybavena novým nábytkem, projektorem i mobilním stolem na stolní tenis. Nové bude i sociální zařízení.

V současné době je již dokončena i rekonstrukce střechy a krovů. Tyto náklady se nehradí z dotace, ale z rozpočtu obce.

Kdy bude objekt dokončen?
Pevně doufáme, že v letošním roce. Chceme dodělat fasádu, upravit okolí objektu. I na to žádáme dotaci u ministerstva zemědělství.

Byla to největší investice vaší obce v posledních letech?
Nebyla. Spolkový dům nás zatím stál zhruba sedm milionů korun. Větší investici si vyžádala v roce 2004 přestavba obecní budovy na obecní úřad a dům s pečovatelskou službou. Zde máme i obecní knihovnu.

Které služby poskytujete seniorům ve vaší obci?
Vedle domu s pečovatelskou službou, který využívá v sedmi bytech sedm klientů, poskytujeme i terénní sociální služby. K tomuto účelu zde zaměstnáváme pečovatelku, která zajišťuje i terénní pečovatelskou službu. Pomáháme tedy starým a potřebným lidem s nákupy, s dopravou k lékaři, úklidem a podobně.

Které investice dále zatěžují obecní rozpočet?
Velké problémy nám dělal poruchový vodovodní řad. Docházelo k poruchám, které se musely náročně odstraňovat. Vždy ale muselo dojít k porušení povrchu vozovek, a obec tak musela investovat do těchto oprav, což zatěžuje rozpočet. Vyměnily se také šoupata a velké množství vodoměrů.
Naše obec hospodaří s dvoumilionovým rozpočtem. Z toho si nemůžeme příliš vyskakovat a snažíme se šetřit.

Jaké jsou vaše plány?
Chceme pokračovat v práci na spolkovém domě a vybudovat za kulturním domem víceúčelové hřiště. Máme tam na něj vhodné místo mimo komunikaci.

Pokračujeme také v úpravách okolí rybníka, které se snažíme upravovat a udržovat. Do budoucna bychom tam chtěli vybudovat park, který by navázal na turistické využití zámeckého areálu.

Plánů na zvelebení a údržbu naší obce máme dostatek. Vše je ale odvislé od finančních prostředků. Bez dotací a grantů se totiž neobejdeme.

Autor: Ludvík Pouza

9.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 20 000 Kč

Stavební technici PŘÍPRAVÁŘ/KA STAVEBNÍ VÝROBY. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přípravář/ka stavební výroby, POŽADUJEME: ÚSO s maturitou, Pracoviště: Dr. Sedláka č.p. 903, 339 01, Klatovy III, kontakt: p. Kobera, tel. 608 028 065, e-mail: kobera@transmixbeton.cz nebo p.Sedláčková, tel. 602 210 315. Pracoviště: Transmix beton, společnost s ručením omezeným, pracoviště, Dr. Sedláka, č.p. 903, 339 01 Klatovy 1. Informace: Luboš Kobera, +420 608 028 065.

Stavebnictví - Stavebnictví Instalatéři, potrubáři 19 000 Kč

Instalatéři, potrubáři, stavební zámečníci a stavební klempíři PROVOZNÍ MONTÉR. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: vyučení nebo SŠ - obor instalatér či montér vodohospodářských zařízení, samostatnost, flexibilita, řidičský průkaz sk. B, VÝHODOU: praxe v oboru, znalost dalších prací v montáži, PRACOVNÍ NÁPLŇ: preventivní a běžná údržba vodovodní a kanalizaační sítě a objektů včetně přípojek, stavebně-montážní činnost na vodovodní a kanalizační síti a objektech, odečty měrných objektů, pohotovostní služba, NABÍZÍME:jistotu a stabilitu tradiční firmy, odpovídající platové ohodnocení, nadstandardní zaměstnanecké výhody vyplývající z kolektivní smlouvy, volné víkendy, možnost dalšího profesního vzdělávání, BENEFITY: příspěvek na stravování/stravenky, dovolená nad rámec Zákoníku práce, 3 sick days, příspěvek na životní/penzijní připojištění, slevy na mobilní tarify, prvidelný inflační růst mezd, , Pokud Vás naše nabídka oslovila, pošlete prosím svůj aktuální strukturovaný profesní životopisdoplněný motivačním dopisem elektronicky na e-mail vodospol@vodospol.cz, nebo poštou na adrssu: VODOSPOL s.r.o., Ostravská 169, 339 01 Klatovy., , Pro další informace volejte vedoucího provozu Ing. Gubrice 602 352 166. Pracoviště: Vodospol s. r. o., Ostravská, č.p. 169, 339 01 Klatovy 1. Informace: ŽIVOTOPIS, +420 602 352 166.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 19 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRODAVAČ/KA do prodejny v Lubech, NÁPLŇ PRÁCE: prodej pečiva v podnikové prodejně, drobná expedice, ÚVAZEK + PRACOVNÍ DOBA: plný úvazek 5:30 - 13:30 nebo zkrácený 7:30 - 13:30, MZDA: plný úvazek 19 000 Kč, zkrácený úvazek (6 hodin) 14 500 Kč, Kontakt: Fiala Petr, tel.: 376 310 529, e-mail: info@pekarstvi-fiala.cz. Pracoviště: Pekařství fiala s.r.o., 339 01 Klatovy 1. Informace: Petr Fiala, +420 376 310 529,725 607 294.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč

Sociální pracovníci v oblasti veřejné správy SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: HLAVNÍ NÁPLŇ ČINNOSTI: přijímání žádostí v agendě pomoci v hmotné nouzi, poradenská činnost, provádění sociálních šetření, vedení a kompletní zpracování správního řízení v žádostech o dávky, zajišťování vedení ucelené podkladové dokumentace žadatelů, ověřování a došetřování podkladů a údajů pro správní řízení, přímý kontakt s žadateli o dávky pomoci v hmotné nouzi, KVALIFIKAČNÍ A DALŠÍ POŽADAVKY: ukončené minimálně VOŠ nebo VŠ sociálního zaměření - odborná způsobilost dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách - VOŠ v oborech zaměřených na sociální práci a pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociálně právní činnost, charitativní a sociální činnost nebo VŠ zaměřené na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo soc. pedagogiku; velmi dobrá uživatelská znalost MS Office (Worl, Excel), práce s lidmi, komunikační dovednosti, profesionální vystupování, asertivní chování, emoční odolnost, samostatnost, pečlivost, důslednost, flexibilita, spolehlivost, svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, PRACOVNÍ PODMÍNKY: platové zařazení v souladu s platnými právními předpisy v 10. plat. třídě, po zkušební době možnost přiznání osobního příplatku v závislosti na odváděné práci, pružná pracovní doba - plný úvazek, předpokládaný nástup - červen 2018, pracovní poměr na dobu určitou (zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou), , V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete, prosím, elektronicky motivační dopis s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis, nejpozději do 30.4.2018 včetně na emailovou adresu: petr.ulrych@kt.mpsv.cz , Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků., Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.. Pracoviště: Úřad práce české republiky - kontaktní pracoviště klatovy, Voříškova, č.p. 825, 339 01 Klatovy 1. Informace: Petr Ulrych, +420 950 128 500.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Sám vytvořil i podepsal darovací smlouvu

Zahájení 11. ročníku Barokních jezuitských Klatov

Historická konference bude nejen o Balbínovi

FOTOGALERIE: Děti se učily dopravní výchovu

Klatovy - Na dopravním hřišti u mateřské školy v ulici Národních Mučedníků v Klatovech se postupně vystřídaly děti ze školek, aby se naučily, jak se v dopravě chovat.

Babiš stavěl májku a velbloud se před dětmi nehrbil: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 25. dubna 2018.

Mužík: Výměna trenéra bude pro Klatovy plus

Klatovy – Ačkoli hokejová sezona nejlepším druholigovým týmům skončila teprve před necelými dvěma týdny a do startu nového ročníku zbývá ještě mnoho času, vedení účastníka 2. ligy SHC Klatovy už má o příští sezoně jasno.

Po napadení je muž stále v pracovní neschopnosti

Nýrsko – Až tři roky může strávit ve vězení Slovák, který napadl v únoru jiného muže pěstí. Zraněný se z útoku do současnosti léčí a nemůže žít obvyklým způsobem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT