Do soutěže se mohl přihlásit každý, kdo přinesl k ochutnání své rohlíčky a přiložil k nim i originální recept. „Napoprvé se do soutěže zapojilo 14 soutěžících. Jejich výrobky hodnotila tříčlenná komise složená ze zástupců DDM Klatovy, Střední školy zemědělské a potravinářské Klatovy a zástupce klatovské cukrárny Mléčná," vysvětlila za organizátora akce, kterým bylo město Klatovy, Pavla Mikulášová.

Každé přihlášené cukroví bylo něčím zvláštní. Někdo se držel originálních receptur starých i sto let, někdo se dal cestou moderního zdravého pečení.

„Nejlepší vánoční cukroví je to, které je udělané včas a které je dobře upečené, propečené a hlavně nespálené. Musí být ale také dobře uleželé," řekla mistrová Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech Jitka Hrubá, která byla předsedkyní poroty a hlavně má pečení za svůj velký koníček. „Upéct opravdu dobrý vanilkový rohlíček je těžké. Ze soutěžních vzorků, které byly přihlášené, jsem měla hned po ochutnání jasno o vítězi. Každý rohlíček byl něčím jedinečný. A i když lidé zkoušejí i různé dietnější výrobky, stále jsou nejchutnější ty s velkým množstvím tuků, z kvalitní mouky, čerstvých vajec a ořechů," sdělila Hrubá.
Další z porotců Jarmila Javorská z DDM Klatovy přiznala, že porota se většinou v tom, který rohlíček je nejlepší, shodovala. Přiznávám ale, že jsem měla hned několik favoritů, ale ten vítězný rohlíček mi moc chutnal," svěřila se Javorská. Nejlepší vanilkový rohlíček upekla podle starého rodinného receptu Jarmila Glosová z Klatov.

Příští rok chce město v soutěži pokračovat. Třeba o nejlepší pracnu. „Z receptů bychom mohli třeba nakonec vydat i malou kuchařku," dodala Mikulášová. Na soutěžící čekaly věcné ceny v podobě nádobí, poukázek a podobně.