„Svatováclavské oslavy patří k tradičním oslavám české státnosti a k jednomu z pilířů, proto se k nim pravidelně vracíme. Jsem rád, že i dnes v sychravém počasí Klatované nezapomněli a přišli se podívat na příjezd sv. Václava do Klatov a také s tím spojený historický dobový šermířský turnaj a vystoupení tanečnic,“ řekl starosta Rudolf Salvetr, který by velmi rád, že lidé našli v pravé poledne cestu na náměstí. „Když se rovněž rozezvučí zvon Vondra, tak je to vždy sváteční atmosféra a sváteční nálada pro nás pro všechny,“ dodal starosta.

Zdroj: Daniela Loudová

Zvon Vondra se rozezněl právě v pravé poledne a v tu chvíli na náměstí přijel sv. Václav se svou družinou. K vidění byli Rytíři Koruny České, Šermdivadlo Clatonia a Zlatý Grál a další jezdci. Na náměstí vystoupily skupiny Animata a Krless. „Je tedy hrozné počasí, ale oslavy jsou za mě nejlepší za celé roky. Moc se to povedlo, je vidět, že se snaží stále pozvedávat úroveň, hlavně co se týká průvodu,“ pochvalovala akci Klatovanka Božena Vávrová.

Knihy Pivovary a pivovárky okresu Klatovy a mapa pivovarů v tomto regionu.
Pro milovníky piva povinná četba. Autoři zmapovali přes 150 pivovarů

Nově byl také program v Divadelní ulici s bubeníky, vojáky, trubači, kejklíři, hudebníky, tanečnicemi a dalšími. Možnost byla i projížďka v kočáře.

Svatováclavský den zakončil koncert smyčcového kvarteta Kubelík kvartet a Roberta Pacourka.