V plné rychlosti narazil ve čtvrtek odpoledne u Janovic nad Úhlavou německý motorkář čelně do kamionu. Měl obrovské štěstí, vyvázl jen se středně těžkým zraněním.

„Já jsem jel s kamionem od Janovic a chtěl odbočit do firmy OLHO. On najednou vyletěl nahoře na horizontu ze sluníčka. Zašlápl jsem to, ale on snad ani nebrzdil a narazil přímo do světla. Naštěstí nebyl v bezvědomí, ale po chvíli se sám posadil,“ popsal Deníku střet s dvanáctistovkou BMW řidič mercedesu. „Viníkem nehody je pravděpodobně 43letý řidič kamionu z Karlovarska, který nedal při odbočování na místo ležící mimo silnici přednost o rok mladšímu motorkáři. U obou mužů byl dechovou zkouškou vyloučen alkohol, škoda byla předběžně vyčíslena na 280 tisíc korun,“ informoval jeden z dopravních policistů. Motorkář byl se středně těžkým zraněním převezen sanitkou na chirurgické oddělení Klatovské nemocnice. „Má zlomenou horní končetinu, naražený hrudník a odřeniny,“ popsala zranění krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková. Nehoda zcela zablokovala hlavní tah Klatovy – Nýrsko.

Podobná nehoda se na místě stala před rokem, kdy 35letý motorkář z Domažlicka narazil taktéž do vozidla odbočujícího do areálu firmy. Muže i silný stroj náraz vymrštil, oba skončili asi 15 metrů od místa střetu ve vysoké trávě. Motorkář se vážně zranil.