Zajímá vás, jakou máte hladinu cukru v krvi? Už delší dobu vám neměřili krevní tlak? Chcete se dozvědět něco o prevenci nebezpečných cévních a srdečních onemocnění? Pokud ano, tak možná právě vám je určena akce Den pro zdraví, která se bude konat ve středu 29. dubna v KD Družba.

Návštěvníky čeká po celý den, od 9 do 17 hodin, prezentace zdravotnických potřeb, pomůcek pro zdravotně postižené i prostředků zdravé výživy. Studentky Střední zdravotnické školy Klatovy změří zájemcům krevní tlak a hladinu cukru v krvi, seznamovat budou návštěvníky také s prostředky péče o pleť nebo se zásadami první pomoci.

„V 15 hodin je připravena přednáška doktora Görnera z interního oddělení klatovské nemocnice, měla by se týkat nemocí srdce a cév,“ sdělila Vlasta Kučerová z hlavní pořádající organizace – tou je Svaz zdravotně postižených Šumava Klatovy, na organizaci se dále podílí městské kulturní středisko.
Část programu se zaměří na problémy nevidomých – v 11 a 13 hodin se představí cvičitelé asistenčních psů a zároveň se návštěvníci budou moci zúčastnit besedy o životě s asistenčním psem – besedovat s nimi bude nevidomá dívka.

Program bude doplněn také netradičním tanečním vystoupením – ukázkami tance na invalidním vozíku (9. 15, 10.30, 12.30, 14.30 hodin). „Taneční skupinu Dancing Rollers tvoří dvě mladé ženy, které přijedou až ze Žatce, v Klatovech vystoupí úplně poprvé,“ informovala Kučerová.

Na akci, pořádanou pod záštitou starosty Klatov Rudolfa Salvetra, se dostanou i lidé, kteří se pohybují na invalidním vozíku – do kulturního domu je bezbariérový přístup. Vstupné je dobrovolné, přispět jím můžete zdravotně postiženým.