Film se odehrává na konci 18. století, konkrétně v dubnu v roce 1799. V té době žil v Dlouhé Vsi židovský občan jménem Fantl. Chodil každý den jako kupec s látkami po celé Šumavě od chalupy k chalupě. Lidé ho znali. Starému Fantlovi se stane osudným setkání s místním zběhem Josefem Wurmem, který Fantla a jeho syna Leviho přepadne s úmyslem zmocnit se peněz a zboží, které prodávají. Tento střet přežije jen syn Levi. „Náš příběh je o tom, že Fantlův syn Levi chce vykonat pomstu a hledá vraha. Druhá polovina filmu je o pomstě, o tom, co syn prožívá, protože prožije ještě další bolest. Zůstává na vše sám. Je mladý, je mu 16 let, a cítí v sobě povinnost, že se musí pomstít,“ nastínil příběh režisér filmu Filip Sýkora.

PŘÍBĚH Z OKOLÍ

Rozhodli se zfilmovat příběh, který je z jejich okolí. Režisér se inspiroval kriminální knížkou Příběhy ze staré Šumavy od Vladimíra Šindeláře, kde byl tento příběh.

V příběhu se představí většinou neherci, kteří sdíleli stejné nadšení jako režisér a rádi poskytli také prostory, kde se natáčelo. „Spolupráce byla výborná a výsledek mohou diváci vidět 10. května v kině Šumava v Klatovech od 20 hodin. Poté bude k vidění ještě ve Kdyni, v Plzni. Plánujeme i další kina na Klatovsku,“ dodal Sýkora. Dočkat by se tam mohli také diváci v Sušici či v Kašperských Horách.

V hlavních rolích uvidíte Martina Mareše, Ondřeje Sosnu, Davida Hammerschlaga a Štěpána Špáda.