„Tábor je určen dětem ve věku 12 až 17 let, které by rády poznaly a prozkoumaly přírodu NP Šumava a užily si mnoho zábavy s kamarády z Národních parků Bavorský les, České Švýcarsko a Saské Švýcarsko,“ uvedla Jana Zvettlerová ze Správy NP a CHKO Šumava.

„Program je zaměřen na poznávání šumavské přírody. Děti čeká několik terénních exkurzí a výletů, kde budou vedle odborného doprovodu připraveny různé aktivity zaměřené na prozkoumávání přírody, a kde se děti hravou formou dozví řadu zajímavostí ze života nejen šumavské přírody. Budou si také moci vyzkoušet měření a zpracování dat jako jsou např. pH, vzdušná vlhkost, teplota vzduchu, vody i půdy a jiné pomocí technických přístrojů,“ informovala hlavní vedoucí tohoto tábora Martina Volfová.

Vedle poznávání přírody se děti mohou těšit na řadu her a soutěží i tvořivé dílny, kde si budou moci vyzkoušet zajímavé rukodělné techniky - vyrobí si drobné dárky jako např. šumavské perly, pískové obrázky, drátkovaný šperk, malování na textil aj.

„V rámci tábora si děti vedle běžné konverzace se zahraničními kamarády rozšíří i svojí slovní zásobu hravou formou během jazykových koutků a her. Setkají se s odborníky Správy NP a CHKO Šumava,“ řekla Martina Volfová.

Zájemci se ještě mohou hlásit na Správě NP a CHKO Šumava, telefonní číslo 388 450 210.