VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náměstí je super, ale chceme více autobusů

Kašperské Hory - Deník pokračuje v projektu, v jehož rámci žáci 9. tříd dávají vysvědčení radním. Dnes hodnotí školáci z Kašperských Hor.

1.4.2010
SDÍLEJ:

Vysvědčení našim radnímFoto: DENÍK

Radní v Kašperských Horách hodnotili tamní deváťáci i osmáci. Starší děti byly přece jen přísnější, radnici daly i jednu trojku. Jinak ale kluci a dívky spíše chválili, největší pochvalu si vedení města vysloužilo za opravené náměstí.

Co se týče kulturního vyžití, pochvalovali si školáci nově zrekonstruované kino, hodně památek i hodně akcí, ale chybí jim více filmů a koncerty. Také v případě sportovního vyžití byly děti spokojeny. Chválily si hodně možností sportovat, radní ocenily za nové sportovní a dětské hřiště, skiareál i výběr z mnoha sportovních oddílů, postrádají snad jen skatepark.

I v případě životního prostředí našli školáci mnohem více kladů než záporů. Chválili hodně lesů, čistý vzduch, krásnou přírodu, ekologickou výtopnu, sběrný dvůr či třídění odpadu, jen osmáci upozornili, že v některých částech města není uklizeno.

Nejhůře radní dopadli v případě dopravního spojení. Školáci je sice pochválili například za vlastní autobus, ale spoje podle nich jezdí až dlouho odpoledne a o víkendu navíc jezdí málo autobusů.

„Snaží se,“ tak ohodnotili deváťáci vedení Kašperských Hor za pomoc radnice škole. Pochválili počítačovou učebnu i jídelnu, ale tělocvična podle nich není pěkná. Osmáci byli spokojeni se vším.

Mimořádných pochval dostala radnice hned několik, třídy se shodly na rekonstruovaném náměstí.

Osmá třída ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory
Devátá třída ZŠ, ZUŠ a MŠ Kašperské Hory

Pohled starostky na vysvědčení

Vysvědčení, myslím, pro nás, radní, dopadlo dobře. Vzpomenu-li si na školní léta mých dětí, pak jsem se více než o známky z jednotlivých předmětů zajímala o to, zda se má dítka ve škole snažila. Proto mně těší, že ačkoli nás „osmáci“ oznámkovali lépe než „devítka“, slovní hodnocení, které je vždy objektivnější, je od obou tříd téměř shodné. A to je skutečné ocenění práce radních našeho města, našeho snažení.

Mám-li se vyjádřit k jednotlivým oblastem, pak kulturní akce u nás v Kašperských Horách trpí především malou návštěvností, ať už jde o koncerty nebo filmová představení. Asi nejsme výjimkou – vždyť je mnohem pohodlnější podívat se na film doma v televizi nebo z DVD, u hudby je možností domácího poslechu z různých zdrojů a nosičů ještě více.

Ke sportovnímu vyžití nám dobré podmínky v okolí našeho města zčásti připravila sama příroda a určitě se shodneme na tom, že sportování ve volné přírodě přináší hned několikerý zážitek, proto upravujeme běžecké stopy, obnovujeme a udržujeme turistické trasy apod. Pro sportování na upravených plochách – hřištích – se snažíme postupně vytvářet lepší podmínky a současně přihlížíme k požadavkům a představám uživatelů. Na projektové přípravě skutečně velkorysé stavby nové tělocvičny se pracuje a zanedlouho už bude chybět „jen maličkost“ – zajistit dostatek peněz na její výstavbu.

K péči o životní prostředí jsme, myslím, nejvíce přispěli vybudováním kotelny na biomasu, která dodává teplo do všech obecních budov a bytů, do hotelů, výrobních provozů i do soukromých bytových a rodinných domů. V současné době připravujeme další rozšíření teplovodní sítě a připojení nových odběratelů. O bohatství lesů v majetku města, které našim občanům zanechaly předchozí generace, se snažíme pečovat tak, aby generacím příštím přinášely nejen užitek, ale aby dotvářely příjemnou a přívětivou šumavskou krajinu pro obyvatele a návštěvníky našeho regionu.

Problém dopravy ve venkovských oblastech vzdálených od větších sídel je v uplatnění tvrdých ekonomických pravidel provozovatelem – minimálně využívané autobusové linky se ruší, neboť z krajských dotací nelze podporovat neefektivní spoje. Sami rovněž s podporou Plzeňského kraje provozujeme dvě veřejné autobusové linky a dvěma vlastními autobusy (kapacita každého cca 35 míst) zajišťujeme dopravu osob do okolních obcí.

Škole město jako její zřizovatel věnuje zvýšenou pozornost. Za poslední roky prošly školní budovy celkovou rekonstrukcí, přestavěna byla mateřská škola, modernizována školní kuchyně s jídelnou, nově opraveny učebny i kabinety – to všechno sice s pomocí státních nebo krajských dotací ale i s vydatným podílem prostředků z rozpočtu města. Nemalé částky jsou vynakládány i na vybavení školy novými počítači i nejnovější prezentační technikou zvyšující úroveň výuky v jednotlivých předmětech na obou stupních.

Bývá mi vytýkáno, že se často zmiňuji o penězích, ale jinak to nejde – u finančních možností každá úvaha o nákupech, opravách, rozvoji města začíná a při placení za uskutečněné nákupy a provedené práce končí. Peníze nás, radní, při veškerém počínání limitují. Přesto věřím, a hodnocení našich dětí snad o tom i vypovídá, že jsme v rámci daných možností a podmínek udělali pro rozvoj našeho města maximum. Zvláště nás těší pochvala už nyní za nově opravované náměstí, které bude dokončeno na podzim letošního roku. Přijďte se pak podívat, jak se nám povedlo a jestli si pochvalu skutečně zasloužíme.

Alena Balounová, starostka Kašperských Hor

Autor: Milan Kilián

1.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 14 181 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol UČITEL/KA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14181 kč, mzda max. 18491 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Hartmanice 95, 34201 Sušice 1, Požadavky: málo třídní škola, učitelství 1.stupeň ZŚ, Kontaktní osoba: Mgr. Bc. Olga Kašíková tel777852038, e-mail : reditel@zshartmnice.cz , Způsob prvního kontaktu: osobně ZŠ Hartmanice, každý pracovní den od 8:00 -12 hodin, e-mailem, telefonicky každý den, 8-22 hodin.. Pracoviště: Základní škola hartmanice, 342 01 Sušice 1. Informace: Lenka Nohová, +420 724 162 612.

Výroba - Výroba Montážní dělník 20 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z ostatních materiálů MONTÁŽNÍ DĚLNÍCI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Pracoviště: Komenského 895, Nýrsko 340 22, PRACOVNÍ NÁPLŇ: lepení dílů do požadovaných tvarů z pěnových dílů a jejich potahování nehořlavou látkou, práce s lepidlem, nůžkami, lehkou pěnou a látkou., NABÍZÍME: pracovní smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou, 5 týdnů dovolené, příplatek za odpolední směnu 5 Kč/hod., odměna za docházku 2 000 Kč, doprava firemní + dopravné, dotované stravování za 25 Kč, příspěvek na dovolenou 10 000 Kč/rok, flexi poukázky, vstupenky do bazénu, čtvrtletní doměny, firemní akce, Mzda až 25 000 Kč, První kontakt možný telefonicky (8 - 15 hodin), e-mailem.. Pracoviště: Greiner aerospace cz spol. s r.o., Komenského, č.p. 895, 340 22 Nýrsko. Informace: Dagmar Schneedörflerová, +420 376 804 126.

Výroba - Výroba Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 19 000 Kč

Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci EXPEDIENT/KA MASA - denní směna. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: vyučení v oboru řezník, případně kuchař, pečlivost, zodpovědnost, VÝHODOU: praxe v oboru, Mzda 19 000 - 28 000 Kč + prémiová složka, NABÍZÍME: příspěvek na stravování, Kontakt nejdříve telefonický Ing. Kurc (8 - 14 hodin v pracovní dny), v případě nezastižení kontaktní osoby je možné se obrátit na Ing. Necudovou 730 899 452.. Pracoviště: Maso west s.r.o., pracoviště, Maxima Gorkého, č.p. 682, 339 01 Klatovy 1. Informace: Pavel Kurc, +420 724 149 075.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč

Sociální pracovníci v oblasti veřejné správy SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: HLAVNÍ NÁPLŇ ČINNOSTI: přijímání žádostí v agendě pomoci v hmotné nouzi, poradenská činnost, provádění sociálních šetření, vedení a kompletní zpracování správního řízení v žádostech o dávky, zajišťování vedení ucelené podkladové dokumentace žadatelů, ověřování a došetřování podkladů a údajů pro správní řízení, přímý kontakt s žadateli o dávky pomoci v hmotné nouzi, KVALIFIKAČNÍ A DALŠÍ POŽADAVKY: ukončené minimálně VOŠ nebo VŠ sociálního zaměření - odborná způsobilost dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách - VOŠ v oborech zaměřených na sociální práci a pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociálně právní činnost, charitativní a sociální činnost nebo VŠ zaměřené na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo soc. pedagogiku; velmi dobrá uživatelská znalost MS Office (Worl, Excel), práce s lidmi, komunikační dovednosti, profesionální vystupování, asertivní chování, emoční odolnost, samostatnost, pečlivost, důslednost, flexibilita, spolehlivost, svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, PRACOVNÍ PODMÍNKY: platové zařazení v souladu s platnými právními předpisy v 10. plat. třídě, po zkušební době možnost přiznání osobního příplatku v závislosti na odváděné práci, pružná pracovní doba - plný úvazek, předpokládaný nástup - říjen 2018, pracovní poměr na dobu určitou (zástup za rodičovskou dovolenou), , V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete, prosím, elektronicky motivační dopis s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis, nejpozději do 14.9.2018 včetně na emailovou adresu: petr.ulrych@uradprace.cz , Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků., Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.. Pracoviště: Úřad práce české republiky - kontaktní pracoviště klatovy, Voříškova, č.p. 825, 339 01 Klatovy 1. Informace: Petr Ulrych, +420 950 128 500.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marcel Hájek

Podmínky na misi v Afghánistánu? Větší kriminál, říká chirurg Marcel Hájek

Knihovnička v průjezdu jezuitské koleje v Klatovech

Knihobudky mají na Klatovsku úspěch

Dívka kvůli nepozornosti přišla o peněženku

Klatovy – Další krádež peněženky z nepozornosti v obchodě vyšetřují nyní klatovští policisté.

Námořnice získala v mezinárodní soutěži třetí místo

Klatovy – Dráha modelky se zalíbila dvanáctileté Kristýnce Korandové z Klatov, která má nejen s tímto oborem již několik zkušeností.

Klatovy zlepšily výkon. Na výhru to ale znovu nestačilo

Klatovy – Ve čtvrtém přípravném zápase, třetím na domácím ledě, změřili hokejisté Klatov síly s prvoligovou Kadaní, se kterou se již před dvěma týdny utkali na severu Čech (2:5).

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 17. srpna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT