Vycházka byla doplněna o podrobný výklad členů klubu o vodním hospodářství města, mlýnech i o zapomenutých zákoutích města.

„Šli jsme od jezu na Drnovém potoce v Lubech, kde mlýnská stoka začíná, zpět k městu. V tomto úseku až k rybníku Čedík se zachovala prakticky v původním stavu. Ve městě jsme si pak ukázali místa, kde stálo pět mlýnů, které na ní byly vybudovány, a prošli jsme trasu, kudy vedla až po soutok s Drnovým potokem pod Šibeničním vrchem. Na jednotlivých místech jsme si ukazovali také dobové fotografie zaniklých mlýnů i částí mlýnské stoky,“ popsal akci předseda klubu Martin Kříž. O vycházku byl velký zájem a zúčastnilo se jí zhruba padesát lidí.

Příští vycházka Klubu přátel Klatovska nazvaná Hůrka, řeka Úhlava a mlynáři bude směřovat k Červenému mlýnu pod Hůrkou. Lidé, kteří přijdou, se podívají do interiéru kostela sv. Martina, prohlédnou si ruiny vojenské pevnůstky na svahu Hůrky a čeká je i jedno překvapení na závěr. Vycházka, která se uskuteční v neděli 20. března, bude opět s výkladem. Sraz účastníků je před hlavním vchodem základní školy v Tolstého ulici ve 13 hodin.