„Tento nápad jsme měly s Janou Aschenbrennerovou, provozovatelkou kavárny, již cca před dvěma lety. Bohužel covid nám to znemožnil uskutečnit. Chtěly jsme něco víc než obyčejnou vernisáž výstavy obrazů. Chtěly jsme, aby se lidé bavili. Celou akci plánujeme zhruba od zimy, kdy bylo vše smutné a šedivé,“ uvedla malířka Jarka Papežová.

A když je nádherňajs, děje se spousta nádherných věcí. Přijďte si užít první dubnový den a zapomenout na starosti všedního dne. „Navazujeme na naše oblíbené tematické akce v kostýmech, proto i na tento den si rozhodně nachystejte svůj oblíbený kostým. Ať už se cítíte jako Králík nebo Alenka v říši divů. Fantazii se meze nekladou. Kostým není podmínkou, můžete přijít i jen tak, zastavit se na kávu a podívat se na nové obrazy s tematikou Alenky v říši divů. Děti vezměte s sebou, bude pro ně připravený celodenní zábavný program, a vy si tak můžete v klidu vychutnat šálek kávy a zákusek,“ nalákala Papežová.

Velikonoční jarmark odstartoval v sobotu v Nepomuku na jižním Plzeňsku trhovcům novou sezónu. Desítky prodejců nabízely svoje farmářské i řemeslné produkty na náměstí Augustina Němejce. (Foto - Filip Nekola)
Nepomuk se velikonočně vybarvil. Jarmark a farmářský trh návštěvníky lákal

Celý den budete moci ochutnat speciální dobroty, kochat se barvami. Od rána povede celodenní animovaný program Lucie Bechyňová z rodinného centra Beruška. Pro děti si připravila různé aktivity se světelnými efekty a také tvůrčí dílnu, kterou sama nazvala „Kouzelné tvoření, u kterého se děti nezašpiní“. „Pokud máte rádi příběhy a pohádku Alenka v říši divů, určitě si nenechte tuto výjimečnou událost ujít. Večer vás čeká taneční party s Kloboučníkem. O zábavu se postará herec a moderátor Lukáš Týml, který si připravil Pohádkovou poznávačku pro děti i dospělé. Vstupné na akci je dobrovolné. Těšíme se na vás,“ dodala Papežová.