„Využíváme stejně jako ostatní památky toho, že Velikonoce jsou letos poslední víkend v březnu a tak otevřeme své brány veřejnosti dřív než běžně. Sezóna totiž jinak startuje až 1. dubna,” uvedl kastelán chudenického zámku Ludvík Pouza.

Chudenický zámek je už na první letošní návštěvníky připraven. „Během zimních měsíců jsme se věnovali úpravám expozic, bílení chodeb, pokladny a vstupní haly. Vše je uklizené, vyčištěné a svátečně nazdobené. Na návštěvníky se už moc těšíme,” pokračoval kastelán.

Ilustrační foto.
Na střední školy v Klatovech chce více žáků, než přijmou. Jak to bude letos?

A když otevírají o Velikonocích, velikonoční budou i jejich prohlídky. Otevřeno bude od čtvrtka 28. března do pondělí 1. dubna od 9 do 15 hodin. „V sobotu a v neděli se budou prohlídky tematicky věnovat tradicím Velikonoc. Na sobotu odpoledne od 14 hodin je pak pro děti připravené i divadlo taktéž s velikonoční tématikou,” prozrazuje plány na svátky zástupkyně kastelána Marie Barbora Lodek.

Své brány otevře 28. března také rozhledna Bolfánek nad Chudenicemi. Tam na návštěvníky bude čekat velikonoční výstava, na které návštěvníci mimo jiné uvidí unikátní dobové fotografie chudenické velikonoční obchůzky, kterou nafotil v roce 1966 Josef Kubec ml. Zámek i rozhledna v Chudenicích budou dále v dubnu otevřeny každý víkend, od května pak každý den mimo pondělí.