„Měli jsme velmi těžkou situaci. Dva roky jsme v podstatě řešili jen koronavirovou pandemii, jež přinesla řadu nepopulárních opatření, která ale byla nezbytná. To se nepochybně odrazilo na celkovém výsledku voleb,“ řekla Deníku v sobotu večer Mádlová.

Výsledek byl však podle Mádlové velmi těsný. Hnutí ANO má navíc o jeden mandát v Poslanecké sněmovně více než vítěz voleb. „Za mě je to velmi slušný výsledek. V Plzeňském kraji jsme zcela jednoznačně a nezpochybnitelně zvítězili. Uvidíme, jak se budou vyvíjet další vyjednávání. Karty jsou rozdány a variant je více. Je otázka, zda Piráti, kteří ve volbách nedopadli vůbec dobře, budou s hnutím STAN dále pokračovat v koalici, nebo zda se bude vyjednávat i s jednotlivými stranami,“ konstatovala Mádlová.

Problémů, které by se měly v plzeňském regionu řešit, je podle ní dost. „S ohledem na moji profesi a demografii Plzeňského kraje, ve kterém je velký počet seniorů, bych se ve sněmovně ráda věnovala dlouhodobé péči zahrnující segment zdravotní péče a sociálních služeb,“ vysvětlila. Zda jako poslankyně zůstane i nadále ředitelkou Alzheimer centra v Modřanech není zatím jisté.

„Na tuto otázku zatím nechci odpovídat, protože se nejprve musím seznámit s mojí agendou. Pokud bych obojí z časových důvodů nestíhala, věnovala bych se jen práci poslankyně,“ dodala Mádlová.