Se začátkem letních prázdnin startuje i hlavní vodácká sezona na Otavě. Vodácká tábořiště i půjčovny lodí již čekají na první letošní milovníky vody a vodáctví.

„Vodáci jezdí každoročně, a to jak stálí, tak i noví zákazníci. Vodáctví je pořád populární a dokonce se stále častěji na řekách objevují mladší vodáci a rodiny s dětmi. Prožít totiž víkend na vodě s rodinou nebo s partou kamarádů bývá pro děti velký zážitek. K tomu patří spaní pod stanem a táboření. Také kempy a vodácká tábořiště na řece Otavě v poslední době zkvalitnily své služby a poskytují rodinám s dětmi i samostatným vodákům lepší komfort například v nových sprchách a toaletách,“ říká Luboš Švelch ze sušické půjčovny lodí Otava tour.

Vodáci využívají jednodenních výletů po Otavě a populární jsou i víkendové akce.

„Otava opravdu nabízí celou řadu romantických zákoutí i pěkné výlety, a proto je tato řeka oblíbeným místem vodáků. Ze Sušice můžete jet do Rabí, Horažďovic, Strakonic, Písku a až ke Zvíkovskému Podhradí. Ceny oproti loňsku nevzrostly. Za jednomístný kajak nebo dvoumístnou kanoi zaplatíte alespoň u nás 260 korun za den bez dopravy. Jsou však i různé akce a slevy, které máme pro vodáky připraveny i letos,“ dodal Švelch.

Také v půjčovně lodí Samba v Sušici už netrpělivě čekají na letošní vodáky. Ani tam se ceny výrazně neměnily.

„Ceny i slevy jsou odvislé od toho, na jak dlouho si lidé lodě půjčují. Máme celou řadu výletních balíčků za různé ceny, které vodáci určitě využijí. Jinak půjčení kanoe u nás stoji 350 korun, sedmimístný raft třeba 1100 korun a podobně,“ informuje pracovník půjčovny lodí v Sušici Michal Psohlavec.

Jaká bude letošní vodácká sezona, se nikdo neodvažuje odhadnout. „I když sezona teprve startuje, jindy bývá s koncem června řeka plná vodáků a je využíváno i tábořiště. Letos je to ale slabé. Je málo vody,“ říká starosta města Rejštejn, které spravuje vodácké tábořiště v Radešově, Horst Hasenöhrl.