Splouvání Vltavy od Soumarského mostu je povoleno v květnu o víkendech a svátcích, od června do konce října pak každý den, nutnou podmínkou je výška hladiny minimálně 50 cm u Soumarského mostu. Pokud je hladina níže, splouvání není možné a zaplacený registrační poplatek správa parku vodákům vrací. „V letošním roce splulo 2853 lodí, což je o zhruba osm set více než loni a přibližně o pět set méně než v roce 2016,“ informoval Dvořák. Rozdíly v řádu stovek jsou podle něj dány počty dnů, kdy splouvání kvůli nízkému stavu vody nebylo možné. Sezona 2016 byla rekordní, tehdy ale nebylo možné splouvat pouze jediný den. Loni to bylo ale čtyřicet dnů v hlavní sezoně, v létě. Letos byl nízký stav vody pouze dvacet pět dnů, z toho ale devatenáct během září a října, v hlavní letní sezoně nebylo možné splouvat šest dnů,“ vysvětlil Dvořák.

Zájem o splouvání neklesá podle Dvořáka ani po zdražení registrací v loňském roce. „Od zdražení je splouvání samofinancovatelné, do té doby na ně správa parku doplácela dvě stě až dvě stě padesát tisíc korun ročně,“ uvedl.

Největší zájem o splouvání je o víkendech a svátcích, nejmenší o pondělcích a útercích. „Pochopitelně nejchtěnější je květen, kdy jsou vodáci „natěšeni“, květen bývá vždy plný. Velký zájem bývá i na začátku července. Ale v každém týdnu se i v průběhu sezony najde volné místo. Když si člověk o prázdninách vzpomene, že by jel příští týden na vodu, většinou tam nějaký volný termín najde,“ doplnil Dvořák.