V uplynulých dnech se uskutečnila první jednání o spolupráci s bavorskou stranou. Jednání se konala na půdě Turistického informačního střediska v Bavorské Rudě za přítomnosti starosty Železné Rudy Michala Šnebergra, člena přípravného výboru Milana Sklenáře, zástupce Mikroregionu Šumava-západ Jaroslava Tachovského, ředitele sportovního areálu Javor Thomase Liebla a koordinačního pracovníka Turistického informačního střediska v Bavorské Rudě Richarda Windsora. Předmětem jednání byly organizační otázky vzájemné spolupráce při cykloturistické akci.

„K dnešnímu dni mohu konstatovat, že je vyjednáno pro účastníky letošního pochodu, který se koná již pravidelně v září, hned několik bonusů. Mezi ně bude patřit například volný vstup do motoristického a lyžařského muzea v Železné Rudě. účastníci pochodu budou moci absolvovat zdarma také jízdu lanovkou na Javor v rámci pěší trasy 30 km, zdarma bude i jízda lanovkou na Pancíř v rámci pěší trasy 15 km. Momentálně se vedou jednání i o umožnění bezplatného vstupu do unikátního Muzea lokálních drah v Bavorské Rudě. Účastníci cyklotrasy 30 i 50 km si budou moci zdarma prohlédnout třeba Dům divočiny v Ludwigsthalu,“ popisuje přípravy organizátor Milan Sklenář.

„Dále připravujeme zkvalitnění doprovodného programu, který bude připraven tradičně v centru Železné Rudy na třídě 1. máje v den konání akce, tedy 10. září. Nebude chybět ani ukázka zásahu složek hasičů a Horské služby ve spolupráci s Červeným křížem u hořícího vozidla a vyproštění zraněného, která měla u veřejnosti velký ohlas,“ pokračuje organizátor.

Naprostou novinkou pro zájemce o účast na této přeshraniční akci bude i možná registrace prostřednictvím internetu, pro 200 včasných registrací mají organizátoři připraveny dárkové tašky s reklamními předměty, nápojem a několika dalšími dárky. „Je již jisté, že jako v minulém roce bude součástí čtvrtého ročníku akce Okolo Železné Rudy i pivo-vinobraní, pořádané železnorudským pivovarem,“ popisuje přípravy programu a výhody pro účastníky letošního pochodu organizátor Milan Sklenář.