Zařizovat testování si neumí představit například prarodiče, kteří chodí na koupaliště s vnoučaty. „Většinou mám u sebe vnoučata téměř celé prázdniny, a když je krásně tak chodíme koupaliště. Já jsem očkovaná, ale nevím, jak to budu dělat s dětmi. Moc si neumím představit, že vezmu děti a půjdeme na testování, které navíc platí jen 72 hodin. Tohle by měla vláda ještě domyslet, protože je to šílený, pokud to bude platit i přes léto,“ postěžovala si Božena Málková z Klatov.

Podobné obavy má i ředitel Sportovišť města Sušice Lukáš Hamák, který se obává, že lidé budou raději jezdit k rybníkům či přírodním koupalištím, kde nebude nikdo testy kontrolovat. „Zatím je návštěvnost menší než v předešlých letech. Uvidíme, jak to bude fungovat dál. Když nyní přijde babička s vnoučaty, tak pokud jim je do šesti let, tak nemusí mít nic a pokud jsou starší, tak musí předložit čestné prohlášení, že byly testované ve škole. Co ale bude o prázdninách, to nikdo neví. Pokud by musely děti chodit na testy, tak si myslím, že nikdo chodit nebude, to by byla katastrofa pro koupaliště,“ řekl Hamák.

Kromě testů platí také omezení, že smí být zaplněno jen 50 procent kapacity koupaliště. Sušické koupaliště má kapacitu 400 lidí. Do letních Lázní v Klatovech dle opatření může nyní 1325 osob.

Někteří lidé už nyní ví, že kvůli opatřením půjdou raději k přírodnímu koupališti. „Já sice testovaná v práci jsem, ale abych pokaždé, když budeme chtít jít s dětmi na koupaliště přemýšlela, kam jít na test a ne vždy je hlavně místo, to se mi nechce. Hlavně můžeme jít na test, bude tři dny pršet a je mi to k ničemu. Takže mi budeme jezdit na pískovnu, tam se vykoupeme kdykoliv a myslím, že tam letos bude pěkně narváno, na koupalištích budou jen ti, kteří už stihli očkování,“ uvedla Petra Houbová.