Policejní lyžařské hlídky ve spolupráci s Horskou službou Šumava upozorňují lyžaře na možná rizika, která jim hrozí na sjezdovkách v případě nedodržení pravidel jízdy. „Návštěvníci byli nejprve překvapeni, že vidí policisty na lyžích, ale po několika jízdách si jejich přítomnost chválili, protože prý najednou ze svahu „zmizeli“ lyžaři, kteří by svou agresivní jízdou ohrožovali ostatní. Lyžaři, snowboardisté, ale i bobisté dostali navíc od policistek v preventivním stánku pod sjezdovkou reflexní dárky, aby byli dobře vidět,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

Účast policistů na sjezdovkách vítají i provozovatelé areálů. „S policisty dlouhodobě spolupracujeme. Hlídky jezdí na sjezdovce na lyžích, nejde o žádné pokutování, ale především o prevenci. Je to hodně znát, ukázněnost se lepší. S alkoholem na sjezdovkách jsme neměli za poslední tři roky žádný problém,“ sdělil ředitel areálu Špičák Vladimír Kasík.

Vzhledem k tomu, že v ranních hodinách míří do areálů stovky vozidel, dohlíží policisté také na plynulost dopravy. „Bohužel o víkendu museli řešit policisté i chování některých nezodpovědných řidičů, kteří se snažili dostat, co nejblíže k lyžařskému areálu a parkovali, kde se jim líbilo, i přestože tím ztížili průjezd vozidel složek integrované záchranné služby. Jiní si zas neuvědomili, že vozidlo se na silnici pokryté sněhem chová jinak a zejména v kopcích zablokovali celou šířku komunikace a v některých místech se tvořily delší kolony,“ poznamenala Korandová.