Prvním bodem programu bude premiéra sušického ochotnického spolku Schody s představením Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Tu budete moci zhlédnout ve čtvrtek od 19.30 hodin v Sokolovně.

Následující den je od 16 do 17 hodin připraveno odpoledne pro děti na Fufernách, kde si mohou zajezdit na motokárách, elektrokolech nebo zaskákat na hradě. Rovněž se budou moci vyřádit od 17 do 18 hodin na zimním stadionu, kde se bude konat in-line diskotéka a k využití bude i lezecká stěna.

Na náměstí začne program v 17 hodin slavnostním zahájením, po kterém zahraje dechová hudba Solovačka. Poté se můžete těšit na vystoupení studentů a žáků, taneční skupiny z Kašperských Hor a skupin Pauza a Reflex. Na 22. hodinu je naplánován ohňostroj na Andělíčku. Poté bude až do půlnoci na náměstí hrát skupina Orchidea.

Ani v sobotu sušické náměstí neztichne. Od 10 hodin tam můžete zhlédnout vystoupení mažoretek z Kynšperka a přehlídku sušických škol a souborů. Od 14 do 14.30 hodin se představí nejkrásnější Dívky Šumavy 2013, finalistky 8. ročníku soutěže.

Hlavním hostem slavností bude zpěvačka Anna K a Band, která na náměstí vystoupí v 16 hodin.

Děti se mohou od 13.30 hodin těšit na pohádkový les. Stejně tak to bude žít i na Fufernách, kde začne program od 17 hodin.

„Program slavností v Sušici je bohatý. Myslím si, že si každý vybere, že si všechny věkové kategorie přijdou na své. Já osobně se těším na premiéru ochotníků Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Jsem zvědavý, jak se s touto komedií popasovali. Doufejme, že se nám vydaří počasí. Poprvé se sušických slavností zúčastní i zástupci polského města Chojna, jelikož mají zájem s naším městem spolupracovat. Samozřejmě nebudou chybět ani Němci a Švýcaři, kteří přijíždějí pravidelně," řekl starosta Sušice Petr Mottl.