„Jsem moc rád, že je hotovo, protože výsledek je moc hezký a jsem přesvědčen, že všichni, kteří měli stavbu na starost, odvedli kus dobré práce. Jistě všichni proměnu ocení, i když někdy byly práce komplikované. Jsem rád, že se to povedlo, protože někteří kolegové zastupitelé i obyvatelé projekt kritizovali. Myslím, že teď uznají, že výsledek stojí za to,“ řekl starosta Petr Mottl.

Rekonstrukci město provedlo ve spolupráci se Správou a údržbou silnic Plzeňského kraje. Ulice je jedním z nejvytíženějších silničních úseků ve městě. Vysoká dopravní zátěž se na ní podepsala. „Hlavním důvodem rekonstrukce bylo zlepšení technického stavu komunikace za účelem zvýšení bezpečnosti, zlepšení plynulosti provozu, celkového komfortu i estetiky,“ uvedl investiční technik města Jan Vošalík.

Nemocnice v Sušici.
Krajská rada schválila dotaci pro sušickou nemocnici

Během úprav byla sjednocena základní šířka komunikace na sedm metrů, což by mělo mít vliv právě na vyšší bezpečnost a plynulost provozu. Zásadní proměna je u chodníků, které již nejsou asfaltové, ale dlážděné žulovou mozaikou. Před sokolovnou je nástupní rozšířená plocha ze žulových desek. Výrazně upraven byl přechod pro chodce před hotelem Svatobor poblíž kruhového objezdu. Nechybí ani moderní veřejné osvětlení s úspornými LED svítidly. Zcela nově byl vybudován plynovod a přípojky. Lidé se dočkali i autobusové zastávky „Pod Stráží“ u pekařství.

Řidiči jsou z otevření nadšeni. „Jsem rád, že se konečně bude normálně jezdit. Objížďka ve špičce byla někdy opravdu šílená, navíc někteří řidiči jezdili doslova jako prasata, řezali to, jak se jim zachtělo. Vzhled nové silnice vypadá pěkně, povedlo se to,“ řekl Deníku Radek Straka ze Sušicka.

Náklady byly 31,7 milionu korun, z toho podíl města je 25,1 milionu korun. To ale ještě očekává navýšení kvůli pracím, které byly navíc.