Profi rideři na lyžích a snowboardech si to rozdávali na extrémním skoku. A pod kopcem na pódiu to jelo také naplno. Pod sjezdovkou se diváci nejen zahřívali horkým džusem s vodkou či svařákem, pochutnávali si na klobásách, ale i tančili. Nechyběla flatland BMX show, trial, freestylefotbal, jojo exhibice a mnoho dalších podívaných.

„Spoustu zábavy nabídl i veřejný závod na pekáčích o spoustu atraktivních cen, mezi kterými nechyběly třeba lyže, ubytování na horách, jízda limuzínou a další,“ informoval za organizátory Jiří Pěč.

„Obdivuji všechny, co mají odvahu sednout na sjezdovce na pekáč a sjet šupem dolů. Myslím, že mnohým do smíchu určitě nebylo, ale podívaná to byla pěkná,“ řekla Deníku divačka Michala Kunešová, která přijela na Železnou Rudu s přáteli na dovolenou.

Diváci potleskem odměňovali kluky při téměř neuvěřitelných a pro normální smrtelníky nejspíš i nepochopitelných kouscích, které předváděli na lyžích a snowboardech, ale i při dalších výkonech, například Petra Karáska nebo Pepy Bigase a dalších.

„Byla to paráda, opravdu úlet,“ hodnotily akci divačky Klára a Martina, které přijely na Železnou Rudu z Plzně, aby podpořily své favority na sjezdovce.

Borci na sjezdovce však nemohli tentokrát předvádět vše, co umí. Sjezdovka byla totiž namrzlá.

S namrzlým povrchem se potýkali na Belvederu i jeho návštěvníci. V posledních několika dnech totiž na Šumavě pršelo a kvůli teplému počasí přišla i obleva. Rozbředlý a promoklý terén pak v noci vždy umrzl, jelikož noční teploty padaly pod bod mrazu. Právě počasí zapříčinilo i to, že na akci přišlo letos méně diváků než v minulých letech, a to i přesto, že v některých okresech na Plzeňsku odstartovaly letošní jarní prázdniny.