„Čekali jsme, že bude velký nápor, tak jsme se na to připravili. Lístků jsme tak měli dostatek,“ řekla zapisovatelka Pavlína Čadová, která dodala, že do 10. hodiny v sobotu tam přišlo 163 voličů s průkazy. Jednou z nich byla Julie Widimská z Prahy. „Volila jsem pana Fischera, protože si myslím, že z těch kandidátů, které jsme měli na výběr, by mohl mít proti panu Zemanovi šanci. Zdá se mi takový nejostřejší. Pan Drahoš mi přijde hodný a vlídný. Kdyby ale bylo druhé kolo a v něm vyhrál pan Zeman, tak bychom volili druhého kandidáta. Dřív se mi sice Zeman celkem líbil, ale nyní už nepřijde úplně reprezentativní, ani ty jeho výroky nejsou vhodné pro tento post, ani jeho zdravotní stav už není nejlepší,“ prozradila svoji volbu a taktiku pro druhé kolo Widimská.

Ještě s větším počtem si museli poradit v Železné Rudě, kde do sobotních 12 hodin zapsali zhruba 340 voličů s průkazy. Nejvíce jich prý chodilo v pátek, kdy všichni na Šumavu najížděli.

Druhý den prezidentských voleb na Šumavě.
FOTO: Na Klatovsku vyhrál Zeman, druhý je Drahoš

Šumavské obce byly odlišné od většiny ostatních na Klatovsku také tím, že tam nebyl na prvním místě Miloš Zeman. V Horské Kvildě nebyl dokonce ani mezi prvními třemi. Tam zvítězil Jiří Drahoš (46,66 % hlasů), druhý byl Pavel Fischer (21,90 %) a třetí Michal Horáček (11,42 %). Na Modravě, kde byla opět rekordní účast (95,38 %), v Prášilech a v Železné Rudě získal první místo Jiří Drahoš, Miloš Zeman tam byl druhý. Výjimkou bylo Srní, kde Drahoše dělilo od prvního Zemanova místa pouhý jeden hlas. V Srní byli zklamání účastí u voleb, byli připraveni na větší nápor. "Počítali jsme s větší účastí voličů na voličské průkazy, ale nebylo to takové. Před desátou hodinou v sobotu jsme jich měli necelých padesát. Bohužel tady není moc sněhu, tak sem tolik lidí nepřijelo. Místních odvolilo do stejné doby 70 z celkových 196,“ okomentoval volby v Srní předseda komise Petr Mozga.

Druhý den prezidentských voleb na Šumavě.
Ani druhý den se volební komise nenudily