Na šumavském Špičáku připadlo 25 až 30 centimetrů přírodního sněhu, což umožnilo otevřít a dokončit úpravu zbylých dvou sjezdovek. „Dnes už se lyžuje na nejprudší české sjezdovce Šance v celé její délce. Na víkend už dokončíme všechny překážky a prvky ve snowparku na Lubáku, takže letos poprvé je k dispozici kompletní zimní nabídka našeho areálu,“ řekl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Nejprudší česká sjezdovka Šance se sklonem až 100 % (45°) je určena pro freeriderové lyžování a neupravuje se. Nezasněžuje se ani technicky a leží na ní jenom přírodní sníh. Po adrenalinovém zážitku v nejstrmější pasáži je už pak dojezd po rodinné Spodní Šanci. Její otevření je vždy závislé na dostatečném množství sněhu.

Lyžovačka na Špičáku.
Start prázdnin. Šumavu čeká nápor, pobyt se ještě při troše štěstí dá sehnat

Na ostatních sjezdovkách leží už po úpravách čerstvě napadané přírodní pokrývky do 70 cm sněhu. Kromě všech sjezdovek je ve Ski&Bike Špičák k dispozici u dojezdu jedničky Turistické ještě tříkilometrový okruh s běžkařskými stopami. V okolí jsou pak desítky kilometrů upravovaných turistických tras.

Na své návštěvníky čekají i všechny další areály na Železnorudsku – Nad nádražím, Samoty, Belveder, Weissova louka, Goldhof, Alpalouka, Debrník a v provozu je i lanovka na Pancíř. Vydat se ale můžete také do Kašperských Hor a do Nýrska.

Skvělé podmínky jsou také pro běžkaře. Na Železnorudsku byl ve středu po vydatném sněžení zprůjezdněn Můstecký okruh a znovu obnoveny tratě Belveder - Hofmanky, Pošťák, Polomský okruh a Německá spojka. Vše je upraveno opět pro klasiku i bruslení. Další úprava je v plánu v pátek, kdy bude upravena Betonka na Hojsovu Stráž a spojka přes Habr.

Trasy jsou upraveny na také na Horské Kvildě (cca 40 cm sněhu), na Modravě (od 55 cm a více). Vydat na běžky už se můžete také do Srní a okruh je upraven také v Hamrech.

Václav V. u plzeňského městského soudu.
Učitel rád bil nahé dívky. I potřetí ale nejspíše vyvázne s podmínkou