"Nastávající zimní sezona bude s trochou cynické nadsázky novinek plná, protože loňská nebyla žádná a předloňská kvůli počasí zase bídná. Ve Ski&Bike Špičák jsme se soustředili především na obnovu a kontrolu techniky od lanovky a vleků po rolby a zasněžovací systémy, či úpravu povrchu sjezdovek. Letos jsme do toho investovali přes tři miliony korun. Počítáme s tím, že nejen kvůli stále platným opatřením kvůli covidu, ale i pohodlí nákupu z domova, více lidé využijí náš nový online systém nákupu skipasů a dalších služeb včetně online nabídky rezervace a prodeje výuky lyžování nebo vybavení od lyží po helmy," uvedl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

S prodejem lyžařských kurzů začnou už nyní během listopadu. Předpokládají, že o ně bude po loňském výpadku kvůli vládním opatřením velký zájem. Nabídnou pravidelné víkendové kurzy pro děti i dospělé. "Jde o turnus šesti víkendových kurzů lyžování, začíná se 15. ledna. Máme pravidelně cca 500 účastníků, většinou dětí, zajišťujeme jim i dopravu ze vzdálenějších míst regionu. A samozřejmě hned od startu sezony poběží naše každodenní lyžařská škola, kde bude možnost využít i stále více oblíbené individuální výuky, a též skupinové kurzy," sdělil Kasík.

Počítají také nejen při výuce lyžování s dodržováním protipandemických opatření, která budou v té době v ČR platná. "Připraveni jsme na to dokonale, loni už jsme na tom udělali obrovský kus práce, takže letos jí jen v případě potřeby zúročíme," poznamenal Kasík.

Zaměřili se také na lepší komfort pro zaměstnance, protože není jednoduché je získat pro práci na horách. Aby si stávající udrželi nebo přilákali nové, tak kromě pravidelného zvyšování mezd vyčlenili na jejich ubytování přímo v areálu - osm pokojů v objektu tělocvičny.