„Pro nadcházející víkend areál nabízí skvělé podmínky, na sjezdovkách máme stále v průměru více než 110 cm sněhu. Lyžuje se bez čekání,“ řekl spolumajitel areálu na Špičáku Vladimír Kasík.

Lyžařský areál Špičák nabídne i zábavný program. V sobotu 25. února si mohou zájemci přijít otestovat na špičácké sjezdovky lyže světových značek. Každý, kdo si lyže zapůjčí, může celkem třikrát za den vyhrát některou z hodnotných cen. Taktéž třikrát během dne se bude v areálu soutěžit v nasazování řetězů na automobil. Na celkového vítěze pak čeká výhra v podobě poukazu na víkendové zapůjčení luxusního automobilu. „Chceme nabídnout všem návštěvníkům areálu lákavý program. Začínáme již v 8 hodin ráno a po celý den chceme všechny bavit zajímavými soutěžemi společně s doprovodnými akcemi,“ sdělil k sobotnímu programu Kasík.

Mezi další atrakce patří například soutěž v bungee runningu, což je upevněná guma, se kterou musí soutěžící doběhnout po sněhu co nejdále. Závodit se bude i na jedné lyži či snowboardu. Pro ty, kteří nebudou chtít soutěžit, pořadatelé připravili hned několik módních přehlídek.

V provozu jsou i všechny ostatní lyžařské areály na Železnorudsku. Na sjezdovkách leží 60 až 100 cm sněhu.

Vleky jezdí i v Kašperských Horách, v Hartmanicích, u Javorné a v Kocourově u Mochtína.

Bílé stopy

Na Horské Kvildě je okolo 90 cm sněhu, ve vyšších polohách i dvojnásobek. Ve středu byly upraveny lyžařské trasy.

Na Prášilech je sněhová pokrývka 110 cm v obci a až 210 cm na hřebenech. „I přes momentální oblevu jsou podmínky pro běžkaře stále výborné. V pondělí byly upraveny oba běžecké okruhy. Na víkend, pravděpodobně v sobotu podle počasí budou upraveny znovu,“ informoval místostarosta Prášil Josef Rada. Po celou zimní sezonu pojede za podpory obce Prášily nově autobusová linka mezi Prášily – Srním – Modravou. Jízdní řád naleznete na www.sumavanet.cz/icprasily.

Na Srní je nově k využití okruh pro bruslení. Začátek je u žluté turistické trasy naproti lesní správě, pokračuje se přes louky nad Starým Srním a zpět k lesní správě. Trasa je dlouhá 2 km. Úprava stop byla provedena 21. února kromě trasy Srní – Velký Bor, která byla upravena 18. února.

Na Železnorudsku udělali strojovou úpravu běžeckých stop včetně Hojsovy Stráže 20. února. Stopy jsou vymrzlé. Stále platí upozornění na dvě místa bez sněhové pokrývky, na cestě z Debrníku na Polom, cca 200 m od Debrníku a úsek Tomandlův křížek – Nad silnicí, propojení mezi hřebenovkou Pancíř – Můstek a „Betonkou“, kde je vytátý sníh. Železnorudsko nabízí též v terénu vyznačených sedm ski-touringových tras, jde o oblast v okolí Špičáku, Čertova jezera a Pancíře. Do 26. února je na Železnorudsku v provozu Skibus, jezdí mezi Gerlovou Hutí, Železnou Rudou a špičáckým sedlem, třikrát denně zajíždí do Hojsovy Stráže. Jízdní řád najdete na www.sumava.net/itcruda.

Stopy mohou běžkaři využít také na Modravsku a na Kašperskohorsku.