Každodenní provoz poběží do 15 září, pak dokonce října o víkendech a svátcích. Hned od prvního dne se po rekonstrukci rozjede lanovka na vrchol Špičáku k rozhledně, odkud se již smí vyrazit po turistických trasách k ledovcovým jezerům. K dispozici jsou kompletní tratě bikeparku i nafukovací doskočiště, otevřena je biková škola a všechny provozovny s občerstvením.

Do letošní letní sezony areál investoval řádově čtyři miliony korun. Důvodem, proč se letní start oproti předchozím létům, kdy se začínalo už májovými svátky a víkendy, bylo zahájení stavby víceúčelové budovy s novou restaurací a dalším zázemím areálu. „Aktuálně jsou po zbourání původních objektů hotovy základy nové budovy a pokračuje se podle harmonogramu. Restauraci a další prostory chceme otevřít před lyžařskou sezonou,“ říká ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Ilustrační foto.
S prázdným tam, s plným ven. Zloděj měl smůlu, strážníky zaujal batoh

Žádná omezení s výjimkou zákazu vstupu na ohrazené staveniště se na návštěvníky nevztahují. Středisko jen avizuje, že nebude možné vjet a parkovat v prostorách okolo tělocvičny, naproti hlavní kase a pod chatou Blaženka. „Parkovacích míst je ale na našem areálovém parkovišti nebo nedalekých Kaskádách (obě zdarma) dost, takže by to neměl být žádný problém,“ dodává Kasík.

Návštěvníky v průběhu letošního léta čeká v areálu další novinka. „Již nyní otvíráme první kilometr nové trasy v bikeparku. Vede z horních partií s napojením na další trasy a celá bude mít charakter nízké (modré) obtížnosti, takže je vhodná i pro začátečníky a rodiny s dětmi,“ uvádí Jan Kasík, vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák. Další kilometry této trasy pak budou pak přibývat postupně. V celém bikeparku na jaře došlo k opravám a výměnám řady překážek či skoků.

Oprava Hradlového mostu potrvá déle, než se předpokládalo.
Turisté si musejí počkat, práce na opravě Hradlového mostu se protáhnou

Hned na úvod se také otvírá biková škola „Gravity Academy“ pro všechny, kdo se chtějí zdokonalit nebo naučit jízdu ať na horském nebo enduro či sjezdovém kole. „Potěšil nás zájem. Hned na úvod sezony už máme naplněnu kapacitu školy na první dva týdny,“ pochvaluje si J. Kasík. Děti si mohou užít dětská hřiště a tubbing (jízda na duši) před chatou Blaženka.

Bikeři stejně jako zájemci o elektrokola či horská kola mohou využít půjčovnu areálu. Mimo speciálů určených ať už pro downhill nebo jízdu v horském terénu zde mají k dispozici veškeré vybavení včetně přileb nebo chráničů. Servis kol nabízí služby cyklistům ze širokého okolí, kteří budou potřebovat pomoci něco opravit nebo seřídit.

Ilustrační foto.
Školačka spala ve špinavé boudě, u sousedů prosila o jídlo

Vlastní ubytovací kapacity zatím nejsou na dobu prázdnin vyprodány. „Už od 15.května, kdy jsme letos v létě začínali, jsme ubytovali řadu školních kurzů a škol v přírodě. Oproti předchozím „covidovým“ rokům, kdy nám tyto prostory zely prázdnotou, je to samozřejmě plus,“ sděluje Vladimír Kasík. Letní ubytování je tady vhodné pro sportovní soustředění, k dispozici je sportovní hala vhodná pro míčové hry, aerobic, úpolové sporty.

Kompletní rekonstrukcí včetně repase převodovky prošla po skončení zimní sezony a před startem té letní lanová dráha na vrchol Špičáku. Lanovka, rozhledna, půjčovna a další služby střediska jsou každý den otevřeny od 9 do 17 hodin, v pátek a sobotu pak o hodinu déle.