Tato a další zábavná stanoviště byla o víkendu zpestřením pro návštěvníky ski areálu Špičák.

Nejvíce se dětem líbil koulomet a stavění sněhuláka. „Je to tady super. Nejlepší je střílečka, i když zrovna moc se mi nedaří se do plechovek trefit. To ale vůbec nevadí, i tak je to sranda. Nejlepší na tom je, že dostaneme pokaždé jako odměnu alespoň malou čokoládu. Vyzkoušel jsem si i stavění sněhuláka na čas, to bylo taky docela dobrý,“ sdělil devítiletý Aleš Hrubý z Domažlic.

Na akci nechyběla ani zóna, ve které si bylo možné lehnout do lehátek, dát si horkou čokoládu nebo kávu a relaxovat. Dalším lákadlem byla kravička Milka, která chodila mezi jednotlivými stanovišti soutěží. Děti, které k ní přišly, se s ní mohly nechat vyfotit. Nejvíce se líbila malým dětem, které z ní byly uneseny. „Kravička je moc hezká, mohla jsem si ji i pohladit,“ neskrývala svoji radost Anička Králová z Železné Rudy.

Na Špičák však návštěvníky nelákaly jen atrakce. Děti do patnácti let mohly jezdit zadarmo celý den. Za nakreslení obrázku nebo vyplnění ankety získaly celodenní permanentku, kterou jim předávali Miss ČR Lucie Váchová Křížková a reprezentant ČR v jachtingu David Křížek. Tím vše ale nekončilo. „Ze všech odevzdaných obrázků a anket jsme vylosovali šest výherců, kteří dostali celotýdenní permanentku na jarní prázdniny k nám do areálu. Celkem soutěžilo 160 dětí, což si myslím, že je úspěch,“ řekl Deníku spolumajitel areálu Špičák Vladimír Kasík.

Za víkend si do areálu přijelo užít okolo čtyř tisíc lidí. „Bylo krásné počasí, připadl i nějaký čerstvý sníh, takže se víkend vydařil. V sobotu byla návštěvnost o něco silnější než v neděli, celkově byla podle mě slušná,“ dodal Kasík.