„Nechci se opakovat, ale letos u nás podmínky lyžařům hodně přejí. Sjezdovky jsou po večerní úpravě rovné a neporušené po celý den,“ vyzdvihl provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Na Špičáku v sobotu zpěvák Marek Ztracený oslaví 33. narozeniny a nechce u toho být rozhodně sám. „Dlouho jsem přemýšlel, jak oslavím moje 33. narozeniny „Kristova“ léta a pak mi došlo, že nejlepší to bude tam, kde to mám nejraději, a to doma na Šumavě a tím co nejraději dělám – hudbou. Takže tuto sobotu, 24. února, odehrajeme s mojí kapelou koncert na Špičáku přímo pod sjezdovkou. Bude zdarma a všechny vás zvu. Přál bych si k narozeninám aby nás tam bylo co nejvíc,“ pozval zpěvák a dodal: „Jezdím desítky a stovky koncertů po celé republice pro tisíce lidí, ale tady na Rudě nepřišla léta žádná možnost, tak chci poděkovat Špičáku za to, že je moje muzika baví, oslovili mě s tímhle nápadem a koncert uspořádají. Těším se, že zahraji doma a snad nepřimrzneme k pódiu.“ Koncert pod sjezdovou vypukne v 19 hodin.

Ski & Bike areál Špičák - 22. února 2018 | Video: Ski & Bike areál Špičák

Vynikající podmínky nabízejí i ostatní železnorudské a další výše položené lyžařské areály. Na Velkém Javoru je na sjezdovkách 120 cm sněhu, Hohenbogen hlásí 50 cm, lyžuje se i v Kašperských Horách, na Kvildě a na Zadově, od čtvrtka jezdí i vleky v lyžařském areálu v Hartmanicích, v provozu je i vlek u Javorné. nedostatek sněhu mají zatím sjezdovky na Brčálníku a v okolí Hojsovy Stráže, níže položené areály v Nýrsku a Kocourově už v této sezoně nepojedou.

Pro běžkaře se upravují stopy na Železnorudsku, Prášilsku, Modravsku, Kvildsku, Borovoladsku i na Zadově. V pondělí byl strojově upraven také okruh na Ždánově u Kašperských Hor a trasy ze Srní na Modravsko, v Srní je nástupní místo u hasičské zbrojnice přímo v centru obce. Nedostatek sněhu pro běžkaře je stále v okolí Hartmanic.