Jedním z míst, kde je stále sněhu, i když technického, dostatek je Špičák (25 až 50 cm). „Letos poprvé nám počasí umožnilo mít spuštěnou zasněžovací techniku v kuse po čtyři noci. To umožní otevřít na víkend v celé délce sjezdovku číslo 2 i část jedničky s výjezdem na dvojku. Rodinná Spodní Šance a páteřní Slalomová jsou otevřeny v celé délce trvale. Věřím, že o nastávajícím víkendu u nás především díky počasí nabídneme prozatím nejlepší podmínky pro lyžování v této sezoně," uvedl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Víkendový program tam doprovodí tvrdá muzika a rockové lyžařky, které budou rozdávat teplé nápoje. V pátek a v sobotu se od 18.30 do 21 hodin koná večerní lyžování na Spodní Šanci.

Zimních radovánek si užijí lidé také v areálech Nad Nádražím, Belveder, Samoty, Goldhof a Weissova louka. K dispozici je také lanovka na Pancíř. V pátek a v sobotu si můžete večer zalyžovat na Belvederu, Weissově louce a Goldhofu. Nad Nádražím se večer lyžuje denně.
O víkendu můžete zavítat i do Kašperských Hor. „Podařilo se nám vyrobit nějaký technický sníh, mělo by ještě něco nasněžit, takže plánujeme, že v sobotu v 9 hodin opět otevřeme," řekl provozovatel tamního areálu Karel Pokorný.

Počasí stále nepřeje areálům v nižších polohách.

Bílé stopy

Kvůli nedostatku sněhu není možnost upravovat bíle stopy téměř na celé Šumavě.

V Železné Rudě jsou běžecké stopy prošlápnuté a sjízdné v oblasti Gerlova Huť, Dálnice, Polom, jezero Laka, býv. Hůrka, Ašerlák. Stejný stav je pak ve směru Nový Brunst, Hofmanky, Můstek. Místy, kde vytékala voda, jsou stopy zledovatělé.

Stopy byly naposledy minulý týden upravovány na Modravě.

Kvůli nedostatku sněhu se stopy neupravují na Prášilsku ani na Horské Kvildě.