Soutěž pořádala Asociace Fisy z. s., a to konkrétně předseda asociace, manažer akademie Pavla Filandra a profi foto model Jakub Syllte a přední český kadeřník, vizážista, stylista a představitel vlastní kolekce Pavel Filandr.

Ze semifinálových kol, která se konala v Čechách a na Moravě, postoupilo celkem 55 soutěžících. „V soutěži se posuzovala především kreativita, technika, nápaditost i celkový out-fit modelky či modela. Jednotlivé soutěžní disciplíny hodnotily odborné poroty složené z řad profesionálů pro daný obor, přítomna byla například i Olga Knoblochová, která je první dámou české kosmetiky," uvedla mistrová sušických kadeřnic Pavla Skýpalová.

Překvapením pro soutěžící byla VIP porota složená z fotografa Roberta Vano, modelky Vlaďky Erbové a zpěváka kapely Support Lesbiens Kryštofa Michala. Ti měli za úkol zvolit ze všech soutěžních kategorií mistra kreativity.

Na vytvoření celého účesu měli soutěžící jednu hodinu. „Děvčata poctivě trénovala v podstatě denně. Účes, který vyhrál, budil velkou pozornost už v semifinále, tak jsme ho pilovaly až k dokonalosti a vyplatilo se to. Atmosféra na soutěži byla úžasná. Na děti působily příjemně především známé osobnosti," zhodnotila Skýpalová.

Slavila úspěch

Ze SOŠ a SOU Sušice postoupily ze semifinálového kola tři žákyně v disciplíně dámský společenský účes. Tereza Brejchová s modelkou Janou Steblovou se umístily na 12. místě, Kristýna Pelzerová s modelkou Anetou Rigovou obsadily 4. místo. Nejúspěšnější žákyní se stala Monika Herrmanová s modelkou Veronikou Tomanovou, které bylo uděleno několik nejvyšších ocenění. „Od odborné poroty získala 1. místo v disciplíně dámský společenský účes a stala se tak mistrem České republiky. VIP porota ji zvolila „mistrem kreativity". Asociace Fisy z. s. vyhlásila Moniku Herrmanovou absolutním laureátem soutěže Koruna kreativity, tudíž soutěžícím s nejlepším výsledným hodnocením ze všech soutěžních disciplín," vyjmenovala úspěchy Skýpalová.

Vítězka si odnesla od asociace mnoho hodnotných cen. Přítomní zástupci profesionálních kadeřnických firem určili Moniku Herrmanovou také jako nejlepší soutěžící a pozvali ji na školení zdarma.

„Všem děkuji za vzornou reprezentaci školy, města Sušice i Plzeňského kraje. Zvláštní poděkování patří vítězce tří výše zmíněných cen a všem ostatním, kteří se na tomto významném ocenění podíleli. Takový úspěch se nestává každý den. Je to výsledek kvalitní, dlouholeté a cílevědomé práce učitelů a žáků," řekl ředitel SOŠ a SOU Sušice Jaromír Kolář.