ovicích konají jako vzpomínka na obléhání města, při kterém zde v roce 1307 zemřel český král Rudolf Habsburský, přezdívaný Král kaše. Proto Slavnosti kaše. Rok co rok se snažíme připravit víkend plný kultury, který do našeho města přiláká turisty a návštěvníky, a který pobaví a potěší i naše občany," informoval místostarosta města Horažďovice Jan Buriánek.

Vše startuje již v pátek 22. června v 19 hodin koncertem Original bandu v kostele sv. Jana Křtitele v Horažďovicích.

„Hlavní program je ale připraven na sobotu 23. června, kdy již v osm hodin ráno vypukne tradiční řemeslný jarmark, který potrvá až do 17 hodin.   Ve 12 hodin začne  první hudební vystoupení, kdy zahraje kapela Klobouk dolů. Ve 12.30 je přichystána novinka našich slavností, a to historický průvod centrem města na náměstí, kde ve 13 hodin přivítáme krále s družinou. Následovat bude vystoupení Základní umělecké školy Horažďovice a ve 13.45 a v 16 hodin bych doporučila velkou bubenickou show. Od 14.15 následují hudební a divadelní vystoupení, ale představí se i šermíři ze skupiny Pantaleon," seznamuje s programem Markéta Bučoková z Městského úřadu v Horažďovicích.

I letos budou skupiny zájemců soutěžit ve vaření  a v pojídání kaše. To už ke slavnostem neodmyslitelně patří.

„Po celý den je připravena také soutěž minipivovarů o nejlepší pivo pro krále Rudolfa a soutěže pro návštěvníky slavností. Návštěvníci budou moci změřit síly s mistryní republiky v pití „tupláku" piva na čas a podobně," pokračuje Bučoková.

Také večer nabídnou v Horažďovicích bohatou zábavu a podívanou. V 18.30 zahraje rocková kapela Reflex, následovat bude taneční vystoupení tanečnic skupiny Pantaleon a od 21 hodin do 22.45 obsadí hlavní podium zpěvačka Bára Basiková s kapelou. Program zakončí noční ohňová show.

Po celý den je připraven také program pro mladé ve skate parku Lipky, a to od 10 do 24 hodin.

„Po dobu konání jarmarku je vstup do muzea v Horažďovicích zdarma, na program na náměstí je vstup 40 korun pro osobu," doplnila Bučoková.