„Celá sobota bude věnována historii i současnosti, historii železničářské, ale i řemeslné. Z té železničářské historie se mohou návštěvníci těšit určitě na parní lokomotivu s historickými vagonky, která bude vozit děti zdarma, ale také na ukázky a provoz ručních drezín. Zároveň bude možné navštívit nedaleké Muzeum lokomotiv v Bayerische Eisenstein – pro všechny zdarma,“ zve všechny Václav Šebelík ze železnorudského infocentra.

Doplnil, že během programu vystoupí dvě kapely, bude se pít pivo nejen z místního pivovaru, které je originálním šumavským výrobkem. S certifikátem Šumava originální produkt se zde ale prokáží i další výrobci, od klobás, přes bižuterii, keramiku, až po řezbářské umělecké předměty. Pro děti bude k dispozici i stan „Centra volného času“, svezení kočárem taženým koňmi – pro děti opět zdarma - bude také nevšedním zážitkem.

„Zkrátka – pokud hledáte odpočinek od běžných starostí a chcete se zároveň pobavit s hudbou a vrátit se kousek do historie, máte jedinečnou možnost. Slavnosti začnou po osmé hodině první jízdou parního vlaku z Alžbětína do Železné Rudy a skončí… určitě tak jako v loňském roce – v pozdních večerních hodinách,“ dodal Šebelík.