„Přeborů se opět zúčastní některá zvučná jména, jako například bývalí čeští reprezentanti Jan Mikač a Václav Fikar, který je nejen úspěšným závodníkem v přívlači, ale zároveň nejprodávanějším spisovatelem rybářské literatury české současnosti,“ uvedl Řičica.
Špičkoví rybáři ze západních Čech budou v neděli bojovat na dvou úsecích Úhlavy, od 7 do 10.30 hodin nedaleko Švihova a od 13.30 do 17 hodin blízko Svrčovce. „Pro ostatní rybáře budou tyto úseky v době konání závodů uzavřené,“ upozornil Řičica.


Západočeské přebory se na Úhlavě u Klatov konaly již vloni. Postupová čtveřice (Jan Mikač, Václav Fikar, Josef Král a Josef Abrahám) pak na mistrovství ČR získala titul vicemistrů republiky a v mezinárodním mistrovství ČR, kterého se zúčastnily i dva výběry slovenské reprezentace, vybojovala bronz. Západočeští závodníci tím navázali na roky 2004 a 2005, kdy se dvakrát po sobě stali mistry republiky.


„Není bez zajímavosti, že muška a právě přívlač jsou rybářské disciplíny, v nichž patří Česko do absolutní světové špičky. Od roku 2004 vozí naše země ze světových šampionátů v přívlači pravidelně medaile v soutěžích jednotlivců i družstev, letos přitom mistrovství světa v Bulharsku český národní tým zcela ovládl - vyhrál s velkým náskokem a navíc všichni čtyři čeští reprezentanti obsadili v soutěži jednotlivců první čtyři místa! Něco podobného historie světových šampionátů nepamatuje,“ dodal Řičica.