Kočka patřila sousedovi 28letého muže a byla přejeta autem. Policejní mluvčí redakci řekl, že dotyčný chtěl tímto způsobem bojovat proti příliš rychle jedoucím autům. „Ale takhle to samozřejmě nefunguje. Pokud chce muž agitovat za opatrnější jízdu účastníků silničního provozu, musí hledat jiný způsob, jak na své obavy upozornit. Doporučil bych, aby se obrátil například na starostu," uvedl policejní mluvčí.

Zasněžený pátek na Šumavě.
Zima se ještě nevzdává, na Šumavě napadl opět sníh. A sněžit bude i nadále

Muž byl upozorněn, že musí mrtvé zvíře odvézt a po konzultaci s jeho majitelem se o něj postarat. O trestu pro něj se teprve rozhodne.

Pes pokousal i policistu

Další kuriózní případ spojený se zvířaty museli krátce předtím policisté řešit v obci vzdálené jen pár kilometrů, v Beutelsbachu. Tam vyběhli ze vrat dva psi a jeden z nich pokousal cyklistu, jenž zastavil u silnice, aby si odpočinul. Muž nepotřeboval ošetření záchrankou na místě, ale vše později ohlásil policii. Ta ještě tentýž den jela případ prověřit k majiteli zvířat. Hlídka chtěla při té příležitosti psy vidět. Jeden z nich se ale nečekaně k policistům rozběhl a jednoho z nich pokousal na hýždích. Policisté se zachránili útěkem do auta. Pokousaný potřeboval ošetření v nemocnici. Majitel psů se tak bude zpovídat hned ze dvou ublížení na zdraví z nedbalosti.