„Hlásí se zájemkyně z celé republiky, ale bereme jen ty, které mají trvalé bydliště v Plzeňském nebo Jihočeském kraji,“ uvedla manažerka projektu Pavlína Brunclíková.

Poměrně na čas si dávají uchazečky z Klatovska, které se zatím přihlásily jen tři. Jednou z nich je Vendula Machovičová z Trnčí u Švihova. „Začala jsem se věnovat fotomodelingu a myslím si, že tato soutěž by pro mne mohla být přínosem, dobrým začátkem v této oblasti,“ prozradila své důvody 18letá dívka.
Pokud ji někdo chce následovat, má už jen několik dní. Uzávěrka přihlášek je 28.února. Soutěž není jen o kráse, přihlásit se mohou všechny zajímavé dívky ve věku 16 až 24 let, které měří alespoň 165 cm.

Na dvanáct vybraných finalistek čeká celá řada akcí, projdou rukama všech možných odborníků na krásu. „Finalistky se mimo jiné v dubnu zúčastní dvou velkých módních show v Klatovech a Domažlicích, kde budou hostovat české špičkové modelky - MISS ČR´08 Zuzana Jandová a Hana Mašlíková,“ prozradila Brunclíková.

V letošním roce byl finálový galavečer přesunut až na druhou polovinu roku, na 3. říjen, a uskuteční se v jihočeském Vimperku. Večerem provede opět Jan Čenský spolu s první Miss Československo - Ivanou Christovou.

Blíží se uzávěrka přihlášek do IV. ročníku soutěže o "nejkrásnější" Dívku Šumavy´09>>