„Do naší školky chodí v současné chvíli 48 dětí, což není plný stav, ale ten bude do konce roku naplněn. Přijde totiž ještě několik děti. Uspokojili jsme všechny zájemce. Dosud se nám ještě nestalo, že bychom museli děti odříkat,” říká ředitelka Mateřské školy Hrádek Marie Marcová.

Mateřskou školu navštěvují děti nejen z Hrádku, ale i z Tedražic, Odolenova, Čejkov, Zbynic a ze sousedních Mokrosuk.

„Pro děti během roku organizujeme různé akce. Jezdíme do solné jeskyně, do divadla a nebo divadlo jezdí za námi do školky. Jezdíme do kina a na výlety. Hodně navštěvujeme přírodu, kterou se snažíme využívat k výuce. Teď před Vánocemi chystáme různé besídky pro rodiče, mikulášskou besídku s nadílkou, rozsvícení vánočního stromu,ale i další akce,” popisuje předvánoční shon ve školce ředitelka. V Hrádku ve školce se neplatí žádné školné.
Také Základní škola Hrádek je spokojena s počtem dětí.

„Jsme malotřídní školou s prvním stupněm. Máme zde 71 dětí, z čehož prvňáčků je 17,” vysvětluje ředitelka Ivana Kůrková.

„Na to, že jsme malou vesnickou školou, jsme poměrně dobře vybaveni. Máme zde i počítačovou učebnu, která je hojně využívaná jak při výuce, tak i pro zábavu. Naše školička se může pochlubit také celou řadou kroužků. Děti zde navštěvují například kroužek zdravotnický, dramatický, počítačový, rybářský, keramický, ale i kroužek dyslektický. Největší zájem je o kroužek rybářský,” pokračuje ředitelka.

Během roku jezdí děti na kurz plavání do Horažďovic, pořádáme drakijádu, ale i akci s názvem jablíčkové potěšení, kdy děti s rodiči vaří a pečou z jablek a pak tyto výrobky společně ochutnáváme ve škole, kde máme i porotu. Teď před Vánocemi budeme organizovat i školní jarmark, kde prodáváme výrobky našich žáků. Z vydělaných peněz sponzorujeme na studiích devítiletého keňského chlapce Bernarda,” dodala Kůrková.