„Opravujeme v rámci financí, které jsme v letošním roce dostali. Plzeňský kraj vyčlenil na odstranění škod po zimě 90 milionů korun. Za tuto částku se nám podařilo opravit některé opravdu havarijní komunikace II. a III. tříd na Klatovsku,“ říká ředitel Okresní správy a údržby silnic Klatovy – Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Jiří Velíšek.

Řidiči se dočkali v Ostřeticích, Rabí, Pačejově, Sušici i Tajanově. „Prováděl se průtah Ostřeticemi, Rabím, Tajanovem, ale pustili jsme se také do komunikace z Pačejova do Strážovic, do Hrádecké ulice v Sušici, do nábřeží Karla Houry v Sušici či do hrádecké zátočiny mezi Hrádkem a Sušicí. Peněz ale potřebujeme mnohem více i na další cesty. Vybrali jsme opravdu havarijní úseky, které potřebovaly nezbytnou rekonstrukci,“ popisuje práce Velíšek.
Správa a údržba silnic bude v opravách po zimě pokračovat i nadále. Plzeňský kraj totiž posílil rozpočty středisek, a tak do Klatov přišly další zhruba tři miliony korun.

„V současné době se například opravuje silnice z Nýrska na Svatou Kateřinu. Pokračujeme i v bodových výspravách výmolů. V polovině srpna přijdou na řadu udržovací nátěry na některých úsecích silnic. Práci máme naplánovanou do konce září letošního roku,“ dodal ředitel. Správa a údržba silnic by na opravu všech komunikací II. a III. tříd potřeboval jednu a půl miliardy korun. Ty ale nejsou.

Také Ředitelství silnic a dálnic ČR opravuje silnice I. třídy. „Opravoval se například most na Gerlově Huti a v těchto dnech se provádí výspravy povrchu na silnici I/27 z Klatov na Železnou Rudu. Odstartovala i dlouho očekávaná rekonstrukce průtahu obcí Hradešice,“ informovala mluvčí ŘSD Nina Ledvinková.