„Za dotaci od ministerstva kultury jsme opravili střechy na všech budovách v areálu, chybí nám pouze na zámecké kapli. Od ministerstva životního prostředí jsme v loňském roce čerpali necelý milion korun na obnovu zámecké zahrady. Za finance se ošetřila stávající zeleň a udělaly se dosadby dožilé zeleně," řekl kastelán zámku Marcel Čermák.

Mnoho toho ale ještě zbývá udělat. Chybí cestní sítě, elektrifikace a podobně. V budovách není opraveno vůbec nic. „Musí se tam udělat elektřina, odpady, voda, jsou udělány akorát páteřní rozvody inženýrských sítí, čili z ulice do areálu. Nutné jsou také venkovní omítky, vnitřní omítky, vybavení, v podstatě komplet všechno," vyjmenoval Čermák.

Opravit větší část se podaří nyní díky dotaci od ministerstva kultury ve výši pěti milionů korun. Do roku 2018 by se pomocí ní mělo opravit v předzámeckých menších budovách asi 16 prostor včetně chodeb a schodišť a v létě roku 2018 by tam měla být otevřena první expozice.
„Obnova areálu je v prvopočátcích a na opravy počítáme přibližně ještě kolem 200 milionů korun," vyčíslil kastelán a dodal, že se určitě budou nyní snažit získat i dotaci od ministerstva pro místní rozvoj, kterou by využili například na opravy zahradního altánu, oranžérie nebo zámecké kaple.