Oční oddělení Klatovské nemocnice má nové přístroje, ke štěstí mu schází jen klimatizované sály. Na tomto oddělení jsou prováděny například plánované operace šedého zákalu s použitím nejmodernějších metod s implantací tvrdých i měkkých nitroočních čoček a operace šilhání u dětských pacientů. Poskytuje komplexní péči o glaukomové pacienty (pacineti s zeleným zákalem) včetně vyšetření počítačovým perimetrem, péči při všech neodkladných postiženích.

„Získali jsme dva lasery, jeden je sítnicový, který slouží v podstatě k ošetřování zejména diabetiků, kteří mají onemocnění sítnice, a druhý slouží k ošetřování po operacích šedého zákalu, kdy se rozrušuje zadní pouzdro za čočkou, kdy se zakalí, a také slouží pro zelený zákal, kdy se ošetřuje duhovka, aby se zlepšil vnitrooční tlak v oku. Sítnicový laser se nechá také použít pro ošetřování trhlin sítnice, což tento přístroj také dokáže. Máme vyškolený tým dvou lékařek, které byly ve Fakultní nemocnici v Plzni na školení skoro tři čtvrtě roku a jedna z lékařek byla také v Praze v Krči,” informovala primářka očního oddělení Klatovské nemocnice Markéta Löffelmannová.

I tohle oddělení se potýká s nedostatkem peněz na operace kvůli limitům od pojišťoven. Každoročně narůstá například počet operací šedého zákalu, nyní na tuto operaci čeká okolo tří set pacientů. Čekací doba na operace se pohybuje okolo půl roku.

Více si přečtete ve středečním Klatovském deníku