Sednout si ale budou moci, jen když se trefí do doby, kdy tam budou hasiči pořádat nějakou akci, jinak tam posezení nebude.

„Přístřešek se nachází u tréninkového hřiště hasičů pro požární útok v Lubech. Využívat by se mohl také při hasičských závodech, které by tam lubští hasiči chtěli pořádat. Zároveň bude určen pro cyklisty a jezdce na bruslích, kteří využívají cyklostezku. Tato varianta se líbila hodnotitelům z Cíle 3 ČR Dispozičního fondu, který na tuto akci schválil dotaci ve výši 439 700 korun, město přispěje necelými 80 tisíci korunami. Myslím si, že tahle věc bude velmi úspěšná, když získáme zároveň zázemí pro sportovce i pro SDH Luby,“ informoval starosta města Klatov Rudolf Salvetr.

Na stavbě přístřešku pracují lubští hasiči. „Přístřešek bude sloužit všem – sportovcům, hasičům, dětem a těm, kteří tam budou chtít pořádat nějaké akce. Cyklisté se tam mohou schovat před deštěm a podobně. K dispozici budou lavičky se stoly, zhruba pro sto lidí. Nezůstanou tam pořád, pouze když se bude něco pořádat, jinak se sklidí. Slavnostní zahájení se uskuteční 13. srpna a spojíme je se soutěží dětských hasičů. Přihlášeno máme asi 12 družstev,“ sdělil starosta SDH Luby Ladislav Kaiser.

Cyklisté tento úkryt chválí a vítají ho. „Určitě je dobře, že se tady postaví krytý přístřešek. Když je špatné počasí, tak se není kam schovat, musíme jedině pod stromy nebo kam se dá. Tohle bude rozhodně lepší. Jen nevím, jak se k tomuto přístřešku budou dostávat bruslaři, je to přece jen od trasy kus a na bruslích jet v trávě nebude tak lehké,“ řekl Tomáš Král z Klatov.