V sobotu 26. července ve 20.30 hodin se tam bude promítat pohádka Anděl Páně. „Projekci zahájí režisér Jiří Strach, který pohádku před lety natočil, mj. právě v kostele na Mouřenci. Po promítání je pro zájemce připravena noční komentovaná prohlídka kostela a kostnice," zve Lukáš Milota z iniciativy Přátelé Mouřence.

Pohádku Anděl Páně natočil Jiří Strach na přelomu let 2004 a 2005. Pro kostelní scény vybrala tehdy produkce pozdně románský chrám na Mouřenci, který si režisér velmi oblíbil. „Sem chodili naši předci, modlili se, křtili děti a pohřbívali své blízké. Je to místo, které v sobě má charisma víry a charisma lidskosti. A to všechno na vás dýchá. Já bych se na Mouřenec odstěhoval, kdyby to šlo," svěřil se už při natáčení režisér Strach. Od té doby kostel často navštěvuje, a to nejen coby oficiální host. V sobotu před promítáním budou moci diváci s Jiřím Strachem diskutovat, např. o jeho současných projektech.

Po skončení pohádky je pro zájemce opět připravená komentovaná prohlídka kostela a kostnice. Tentokrát půjde o noční procházku areálem při svíčkách. Hřbitov bude osvětlen loučemi. Přesto organizátoři doporučují přibalit baterku. Vstupné je dobrovolné a půjde na další provoz a údržbu kostela.