„Tento cyklus, který již devátým rokem mapuje nejrůznější tajuplná místa ČR, nezavítal na Sušicko poprvé. V loňském roce mohli diváci společně s jeho hlavními hrdiny Wizardem a Magdou pátrat po tajemství umrlčích prken," sdělil dramaturg seriálu Ivo Cicvárek.
A také letošní šumavské téma je velmi hororové. „Vrch, na němž stojí kostelík sv. Mouřence s přilehlou kostnicí, je již od pradávna opředen řadou temných pověstí. Jedna z nich vypráví o duších švédských vojáků, kteří byli nedaleko odtud pohřbeni zaživa. Za temných nocí prý dodnes jako strašidla bloudí v hlubokých lesích. Jako vždy se Wizard s Magdou pokusí najít pod vrstvou smyšlených příběhů pravdivé jádro," vykreslil epizodu Cicvárek.

Roli měl i průvodce

V seriálu si zahráli také někteří lidé z okolí Mouřence. Svou roli dostal i průvodce na Mouřenci Lukáš Milota. „Nějaké amatérské herecké zkušenosti mám, takže stát před kamerou pro mne nebylo úplně nové. Nicméně jsem si vědom toho, že to nebyl výkon, za který bych dostal Českého lva. Spolupráce s týmem, který točí Záhady Toma Wizarda, byla výborná. Je to sehraná parta sympatických a trpělivých lidí," řekl Milota.

Přispěl ale také některými svými vyprávěními a příběhy spojenými s Mouřencem, protože jako průvodce je má „v malíčku". „Jsem moc rád, že se Mouřenec po čase opět dostane na obrazovku. Věříme, že tento pořad přiláká další návštěvníky, hlavně rodiny s dětmi," uvedl Milota.
Dále si tam zahráli například varhaník z Annína Josef Bárta nebo annínský starousedlík Eduard Schuster.

Na díl „Živí mrtví z Mouřence" se můžete podívat 25. května v 15.30 hodin na kanálu ČTD.

Na Mouřenci nebyli filmaři poprvé. Natáčel tam například režisér Jiří Strach pohádku Anděl Páně.