Nejbližší je přichystána na 1. listopadu od 15 hodin, tedy v den před Památkou zesnulých. Mši tentokrát povede P. Tomas van Zavrel.

„Chceme v tento den rozsvítit celý hřbitov, kde je zhruba 200 hrobů, z nichž je více než polovina opuštěná. Každý bude moci přinést nebo si koupit svíčku a zapálit ji na některém z neudržovaných a zpustlých hrobů," uvedl organizátor Lukáš Milota.

Ve 14 hodin se ještě můžete vydat na komentovanou prohlídku.

Další akce se uskuteční 14. listopadu. Ta bude tematicky spojena s blížícím se svátkem 17. listopadu tedy Dnem boje za svobodu a demokracii. „V kostele budou znít písně Karla Kryla v podání skupiny Missa. Písničkář Karel Kryl je podobně jako zpěvačka Marta Kubišová symbolem změn, kterými naše země před 26 lety prošla. Příchozí se mohou těšit na písně Vasil, Anděl, Žalm 71, Děkuji nebo Bratříčku, zavírej vrátka. Zhruba dvouhodinový koncert začne v 16 hodin," sdělil Milota.

Poté už bude následovat přivítání předvánočního času, tedy adventu. V neděli 29. listopadu tam vystoupí T´N´T´. Nedílnou součástí tohoto dne bude žehnání věnců. Vše začne ve 14 hodin.