Pád z motorky, dočasné bezvědomí a pak letecký transport do nemocnice v Plzni. Tak skončil pro zruba 40letého muže motokrosový zážitek na Svatém Poli u Horažďovic.

Záchranná služba byla k motokrosové trati přivolána v sobotu kolem jedenácté hodiny dopoledne. "Měli jsme hlášené bezvědomí u zhruba 40letého muže, který spadl z motorky. Na místo jsme povolali také vrtulník," informovala mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Závodníka po prvotním ošetření transportovali záchranáři do nemocnice. "Utrpěl středně těžká poranění, transportovali jsme jej letecky na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," dodala mluvčí záchranářů.

Záchranáři se na motokrosovou trať vraceli také po obědě. "Před druhou hodinou odpoledne spadl z motorky na trati Svaté Pole muž ve věku přibližně 45 let. během leteckého transportu byl při vědomí. Se středně těžkými zraněními jsme jej předali personálu urgentního příjmu Fakultní nemocnice Plzeň," uvedla Svobodová.

Ani to ale nebyl poslední zásah na zdejší trati. Vrtulník záchranné služby se sem vracel ještě před sedmou hodinou večer. "Muž, ročník 1987, byl po pádu v bezvědomí. Se středně těžkým zraněním jsme jej transportovali na urgentní příjem FN Plzeň. Během transportu byl již při vědomí," dodala mluvčí záchranné služby.

Policie havárie hlášené nemá. "Nejedná se o pezemní komunikaci, takže by se ani tak nejednalo o nehodu," vysvětlila mluvčí policie Martina Korandová.

V sobotu havaroval jezdec na motorce také na Domažlicku. Přes veškerou snahu lékaře se jej ale nepodařilo zachránit.

Letos se na motokrosových tratích zranila již řada jezdců. V květnu zasahovali záchranáři na trati v Merlíně na Plzeňsku hned u pěti zraněných včetně dětí. Koncem března a začítkem dubna se pak zranili dva jezdci právě na Svatém Poli u Horažďovic.