„Po úspěšných letních projekcích na západočeských hradech a zámcích a na plzeňské náplavce jsme přichystali ve spolupráci s městem Kašperské Hory filmový minifestival v tradičním místním kině,“ představila projekt ředitelka Finále Plzeň Eva Veruňková Košařová.

Od pátku do neděle vždy od 11 do 14 hodin se budou pro nejmladší návštěvníky promítat Krtkova dobrodružství a Mlsné medvědí příběhy. Tvorbu animovaného filmu si mohou vyzkoušet v animačních dílnách. Pro starší děti jsou o víkendu od 14.30 hodin připraveny filmy Tady hlídám já a Mazel a tajemství lesa.

Nehoda u Železné Rudy.
Na projíždějící auto spadl na Železnorudsku strom

Na dospělé v pátek čeká snímek Převaděč o přechodu hranic v období socialismu, který se natáčel na Šumavě, a nový film Zbožňovaný s Jiřím Bartoškou v hlavní roli. V sobotu pak populární Deníček moderního fotra s Jiřím Mádlem a Terezou Ramba a životopisný film o proslulém léčiteli Janu Mikuláškovi Šarlatán s Ivanem a Josefem Trojanovými. „Velmi nás těší spolupráce na festivalu s týmem z Finále Plzeň. Díky jejich pomoci se nám do Kašperských Hor každoročně daří dostat zajímavé filmy a hosty. Letos se nejvíc těšíme na Josefa Trojana, který přijede v sobotu představit film Šarlatán,“ uvedla vedoucí Městského kulturního a informačního střediska Martina Hamáková.

V neděli je na programu dokument Králové videa. Následovat bude dlouho očekávaný dokument Karel, v němž režisérka Olga Malířová Špátová zachytila Karla Gotta na sklonku života.