Aktéři tradiční akce, kterou pořádala Fotbalka Mochtín ve spolupráci s PS Křeč Mochtín, to zkoušeli na kole, s kolečkem či trakařem nebo v dřevácích. Každý pokus zdolat lávku na 450 diváků odměnilo velkým potleskem.

Na aktéry čekala dvaaosmdesát metrů dlouhá lávka, která se zrádně houpala a místy byla pod vodou. Nebožáky z vody lovil zelený mužík, záchranář v kostýmu vodníka, Miroslav Švátora. K ruce mu na souši byla zkušená zdravotní sestřička.

ZDAŘILÁ AKCE

Akci zahájil Muf, což je přezdívka Jana Mundla, známého pošumavského otužilce. Pak už šlo o ostrý souboj. „Jsem šťastný, že jsem vyhrál. Byla tady hodně velká konkurence,“ řekl při přebírání uzené kýty a zlatavého moku vítěz soutěže přejezdu lávky na kole Petr Kubalík. Ten zajel suverénně nejpomalejší čas, o který právě v této disciplíně šlo. Naopak s trakařem či kolečkem anebo v dřevácích, to musel být v podání soutěžících doslova kvapík. Ten s kolečkem předvedla dvojice Petr Lorenc a Patrik Ježek Bauer, v dřevěném obutí Marek Prokop mladší.

„Akce se povedla, počasí vyšlo, a čtyři desítky soutěžících skvěle bavili nejen sebe, ale hlavně početné publikum. Dík patří všem,“ zhodnotil tradiční akci, která se koná jednou za pět let, prezident PS Křeč Mochtín Jan Šafránek.

V kategorii děti do čtrnácti let uspěli: Kolo: 1. Adam Gruber. Trakař a kolečko: 1. Kateřina Zemanová a Veronika Černá. Dřeváky: 1. Jaroslav Mareš.

Mezi dospělými pak boje skončily takto: Kolo: 1. Petr Kubalík – 40 vteřin; 2. Vondra Šup – 37; 3. Tomáš Velek mladší – 36. Trakař a kolečko: 1. Petr Lorenc a Patrik Ježek Bauer – 1:03 minuty; 2. Jan Šafránek mladší a Tomáš Velek mladší – 1:20; 3. Sandra a Lukáš (Modrá a Zelený) – 1:38. Dřeváky: 1. Marek Prokop – 39 vteřin; 2. Petr Lorenc – 42; 3. Patrik Ježek Bauer – 54.