Na dětskou soutěž přijela družstva z Bezděkova, Bystřice nad Úhlavou, Hluboké, Malé Vísky a nechyběli ani místní. Na nejlepší mladé hasiče čekaly poháry. V kategorii přípravek si první místo odnesly Luby, druhý byl Bezděkov, mezi mladšími zvítězila Bystřice nad Úhlavou, druhá byla Malá Víska a třetí Luby. V kategorii starších se nejlépe vedlo rovněž Bystřici, druhá byla Hluboká a třetí domácí.

Odpoledne už bylo pestřejší, když se na netradiční soutěž sjelo sedm družstev mužů, která chtěla zabojovat o vítěznou trofej, kterou byla uzená kýta. „Šlo již o osmý ročník soutěže, který pořádáme v kategorii mužů a žen, ale letos se přihlásili jen muži. Jde o provedení požárního útoku podle upravených pravidel,“ sdělil za lubské hasiče Miloslav Rajtmajer.

První místo si po zdolání speciální trati odvezli hasiči z Myslovic, kteří ji zdolali za 65,5 s, a mohli si tak pochutnat na kýtě. Druzí byli s časem 69,85 s Ostřetice a z třetího místa se radovaly Luby, které zvládly trať za 69,99 s. Kromě cen si převzali družstva také poháry.

Ilustrační foto.
Policisté uložili řidiči, který nadýchal, i kauci