Jeho součástí totiž bude také dražba o zajímavé věci. Můžete se tam tak stát majiteli například podepsaného dresu Martina Straky z HC Škoda Plzeň 1929 či suvenýru olympionika Martina Jakše. Přispět do dražby přislíbily také fotbalový kluby AC Sparta Praha a FC Viktoria Plzeň.

Celou akci, která začne ve 14 hodin, bude moderovat Martin Zach – Muž roku 2009, který Klatovy nenavštíví poprvé. „Vždy rád podpořím charitativní akci, když mi to nabitý program dovolí. V Klatovech jsem už jednou moderoval podobnou akci, která byla perfektní, takže zase rád přijedu a pokusíme se shromáždit peníze pro děti," uvedl Zach.

V současné době už je také spuštěn předprodej vstupenek (150 Kč) v kulturním domě. Pokud bude chtít přispět více, bude na místě kasička.

Vybrané peníze budou předány Diakonií rodičům Kubíka Ducháče z Bukovníku, Terezky Kodýdkové z Hradešic a občanskému sdružení Podej nám ruku. Peníze jim pomohou na nákup léků, léčebných pomůcek či hrazení nákladných léčebných pobytů.

Připraven je bohatý program během kterého vystoupí například Bára Zemanová & Band, zpěváci z muzikálu Děti ráje, finalisté pěveckých soutěží, Chai, Ukradený Vjecy a další. Těšit se můžete také na vystoupení mažoretek a tanečních souborů.

Akci pořádá Klatovský deník, Diakonie Západ a Městské kulturní středisko Klatovy.