Právě kvůli nárůstu návštěvníků se město rozhodlo, že zrekonstruuje toalety a navýší počet. Vzniknout by měly místo skladů, což se ale podepíše na nabídce občerstvení.

„Velmi často jsme dostávali dotazy, zda by nebylo možné provést modernizaci sociálního zázemí na Kolonádě, protože je využívané poměrně velkým množstvím žen s dětmi. Jsme rádi, že je Kolonáda tak využívaná, ať už díky úpravě parku či nájemci, který tam stabilně funguje ke spokojenosti návštěvníků. Nedochází ale k žádnému budování toalet z Kolonády, ale k modernizaci sociálního zázemí,“ řekl Deníku starosta Klatov Rudolf Salvetr s tím, že se lepšího zázemí dočkají i zaměstnanci a dojde i k opravě topení.

Zmiňovaná modernizace se nijak nedotkne restaurace, baru ani kuchyně. Půjde především o přístavky a prostory skladů v pravé části budovy. „V levém přístavku bude nově sklad, v pravém, kde jsou dnes toalety, vznikne dostatečné zázemí zaměstnanců. V místě, kde jsou nyní skladové prostory a kotelna, vybudujeme nové toalety pro restauraci s větší kapacitou – dámy se dočkají místo jedné tří toalet, u mužů se počet pisoárů zvyšuje ze dvou na tři a zůstává jedna toaleta. Novinkou bude jedno veřejné WC oddělené od provozu restaurace a přístupné pouze v době jejího uzavření. Plánujeme ho v nerezovém provedení, přístupné zvenku,“ popsal místostarosta Martin Kříž.

Ilustrační foto
Za týden klesl počet nakažených na Klatovsku o více než polovinu

Navýšení počtu toalet jistě návštěvníci ocení, protože současné byly nedostačující. Jejich modernizaci vítá i provozovatel restaurace Jan Prach. Tomu ale vrásky na čele dělá fakt, že přijde o skladové prostory, které nyní hojně využívá. To se tak nejspíše podepíše na nabídce v příštím roce. „Sklady na Kolonádě, ze kterých vzniknou nové toalety, jsou využívány pro uskladnění zásob nápojů a mražených polotovarů v letních měsících a nábytku terasy v zimních měsících. V nadcházející sezoně proto bude nabídka nápojů a jídel pravděpodobně omezena, jelikož zbylé skladové prostory neumožňují současnou pestrost dále nabízet. Více se ukáže až po vybudování nových toalet,“ řekl Prach.